Seksuaalvähemuste uhkusekuu tähistamiseks vikerkaarevärvidega "kaunistatud" Mannerheimi pilt. Allikas: Facebook

Marssal Carl Gustaf Emil Mannerheimi muuseum Soomes lisas oma sotsiaalmeedia lehel Mannerheimi profiilipildile vikerkaarevärvid, et tähistada seksuaalvähemuste "uhkusenädalat" ning toetada LGBT-kogukonda, kaasamist, võrdõiguslikkust, soolist võrdõiguslikkust ja inimõigusi.

Helsingis asuv Mannerheimi majamuuseum lisas oma Facebooki lehel Mannerheimi profiilipildile vikerkaarevärvid, mis moodustavad ka südame.

Muuseum põhjendas seda sooviga tunnustada seksuaalvähemuste "uhkusenädalat" ning näidata, et toetab LGBT-kogukonda, kaasamist, võrdõiguslikkust, soolist võrdõiguslikkust ja inimõigusi.

Mannerheimi postuumne rakendamine homopropaganda vankri ette on pälvinud nii lehe külastajate poolehoidu kui ka vihaseid reaktsioone.

"Seda poleks pidanud tegema," kirjutas muuseumi lehte külastanud Alpo Oja pildi alusesse kommentaari.

Harri Pietikäinen kirjutas aga, et ei näe seost Mannerheimi, muuseumi ja "uhkusekuu" vahel. Ta leiab, et võib-olla peaks muuseumi töötajad seksuaalvähemuste "uhkusekuud" eraviisiliselt toetama.

Kolmas kasutaja lisas kommentaaridesse lihtsalt homoliikumise vikerkaarelipu ja allapoole suunatud pöidla kujutise.

Muuseum tegutseb majas, kus Mannerheim elas üürilisena aastatel 1924 kuni 1951. Muuseumi haldab marssali varad pärinud Mannerheimi sihtasutus, mis avas seal muuseumi 1951. aastal. 1957. aastal ostis sihtasutus maja seniselt omanikult Karl Fazerilt ära.

Mannerheim oli Soome sõjaväelane, riigihoidja ja president. 1918. aastal oli ta Soome kodusõjas võiduka "valgete armee" ülemjuhataja "Soome Punakaardi" ja neid toetanud bolševike vastu. Ta oli ühtlasi Soome kaitseväe juhataja aastatel 1939–1945, juhtides vägesid Talvesõjas ning Jätkusõjas Nõukogude Liidu vastu, mille tulemusena säilitas Soome oma iseseisvuse. Aastal 1942 sai ta Soome marssaliks.

2004. aasta lõpus valiti Mannerheim kõigi aegade suurimaks soomlaseks.