EKRE esimees Mart Helme riigikogus. Foto: Scanpix

Konservatiivse rahvaerakonna esimees Mart Helme ütles täna riigikogus, et kui Venemaa on ohuks Eesti riigi julgeolekule, siis läänest imporditav ideoloogia sihib hävitama meie rahvust. Tema sõnul on EKRE vastu Eesti iseotsustamist kaaperdavale Euroopa impeeriumile, kuid mitte Euroopale kui rahvusriikide ühendusele.

“Meil keerutatakse kogu aeg kogu juttu kellegi Vladimir Vladimirovitš Putini ja Venemaa ümber. Ei ole Eesti julgeolek seotud ainult Venemaaga, Eesti julgeolekule on ohuks ka need, keda me nimetame siit puldist kogu aeg liitlasteks. Miks? Väga lihtsal põhjusel: kui Venemaa tahab hävitada meie riiki, siis see ideoloogia, mida meile imporditakse ja mis on meil ainuõigeks kuulutatud, sihib hävitama meie rahvust,” ütles Mart Helme riigikogus.

“Kas meie välisteenistus paljastab ka neid otseseid palgalisi mõjuagente ja muidu kasulikke idioote, kes peavad truualamliku Euroopa Komisjoni teenimise juures oma ülesandeks eesti rahvuse hävitamist? See on väga põhimõtteline küsimus,” jätkas Mart Helme.

“Jutt käib ainult ühe riigi agentidest, kes tuleb rajalt maha võtta. Olen sajaprotsendiliselt nõus, aga ei saa iseseisev, suveräänne riik, rahvusriik nimega Eesti Vabariik piirduda ainult sellega, et visatakse õhku mingid süüdistused Vene agentluses. See on täiesti tasakaalust väljas lähenemine ja lõpeb meile väga halvasti sellepärast, et me laseme teistel ennast hävitada.”

Mikk Marran ja tema ametkond sekkusid selgelt sisepoliitikasse, seda ei tohi nad teha. Nii nagu Ameerika välisluure CIA ei tohi Ameerika Ühendriikides sisepoliitikasse sekkuda, nii ei tohi seda ka meie välisluure. Antud juhul selgelt seda tehti. Selle kinnituseks on need artiklid ja kogu see kõmu, mis on tekkinud, ja ka see arupärimine,” rääkis Mart Helme.

EKRE esimees rõhutas, et tema erakond pole kunagi nõudnud Euroopa Liidust lahkumist.

“Me oleme selgelt öelnud, et me oleme Euroopa impeeriumi vastu, me toetame Euroopat kui rahvusriikide ühendust. Me ei toeta Euroopat, mis kaaperdab samm-sammult meie iseotsustamist, ja me näeme siin saalis iga nädal, kuidas mingisuguse direktiiviga võetakse jälle jupikene meie suveräänsust ära,” märkis Helme.

Vaata lähemalt portaalist Uued Uudised.