EKRE tulevane siseminister Mart Helme: "Ema ja isa on ühiskonna põhiväärtused, vanem 1 ja vanem 2 ei tähenda mitte midagi." Foto: kuvatõmmis Postimehe videost

Siseministri kandidaat Mart Helme kinnitas tänasel EKRE pressikonverentsil, et hakkab ministrina võitlema traditsiooniliste rollide hägustamise vastu ning rõhutas, et ema ja isa on ühiskonna põhiväärtused, vahendab Postimees.

EKRE tutvustas täna oma ministrikandidaate. Tulevane siseminister Mart Helme nentis seejuures ajakirjanikele, et vaadates seda pärandit, mis talle eelmisest sotsiaaldemokraadist siseministrist Katri Raigist maha jääb, saab tal tööd palju olema:

"Alates sellest, nagu eile kuulsime, et lastel ei ole nüüd ema ja isa, vaid vanem 1 ja vanem 2, sellise jamaga hakkame ikka võitlema küll. See on mõnes mõttes võitlus sõnadega aga teisest küljest on see ka väga selge võitlus põhimõtete ja väärtustega. Ema ja isa on ühiskonna põhiväärtused! Ema, isa ja lapsed on ühiskonda kandev, edasi viiv ja ühiskonna jätkusuutlikkust tagav ühendus. Vanem 1 ja vanem 2 ei tähenda mitte midagi."

Helme viitas siinkohal eile Postimehes avaldatud uudisele, mille kohaselt sotside juhitud siseministeeriumi haldusalas olev Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) eemaldas lapse esmakordse isikut tõendava dokumendi taotluse ankeedilt sõnad "ema" ja "isa" ning asendas need sooneutraalse sõnaga "vanem".

Politsei eemaldas laste ankeedilt sõnad "ema" ja "isa"