EKRE aseesimees ja parlamendi liige Martin Helme rääkis Objektiivile antud telefoniintervjuus, et surrogaatemadus on üks inimkaubanduse kõige õõvastavamaid vorme, mistõttu peaks surrogaatemaduse keelust mööda hiilimise suhtes valitsema nulltolerants.

"Tegemist on inimkaubanduse ühe kõige õõvastavama vormiga. […] [Laste ostmine] homoseksuaalide poolt on niivõrd häbiväärne tegevus kui üldse olla saab," väljendas Helme oma ühemõttelist hukkamõistu ja lisas, et ostetud lapsed tuleks inimestelt kindlasti ära võtta ja anda nad kasvatada normaalsesse perre.

Tema hinnangul on praeguses olukorras probleemiks mitte niivõrd see, et kehtiv õigus on puudulik, vaid see, et ideoloogilistel kaalutlustel riigivõimu esindajad ei soovi kehtivat õigust jõustada – just nagu ei taheta seda jõustada välismaal sõlmitud "homoabielude" suhtes, mida ei tohiks kehtiva õiguse kohaselt Eesti õiguses kehtiva abieluna tunnustada, aga ometi tunnustatakse.

"Homoliikumine on meile valetanud näkku 20 aastat," rõhutas Helme ja tõi välja, et samm-sammult edasi liikudes on homoliikumine jõudnud nüüd väga selgelt laste kallale.

"Iga järgmine samm on eelmisest jälgim ja skandaalsem. Aga nui, millega sulle pähe virutatakse, on ikka sama – kui oled neile asjadele vastu, siis tembeldatakse sind kohe sallimatuks inimvihkajaks. Tegelikud inimvihkajad on need, kes ütlevad, et laste ostmine ja müümine on okei 21. sajandil, kui seda teevad homod. […] Tegelikud inimvihkajad on need, kes mahitavad laste müümist rikastele onudele."

"Sellele väga jõulisele, koordineeritud ja planeeritud järgmisele etapile normaalsuse likvideerimiseks meie ühiskonnas on tarvis tugevat vastulööki," rõhutas ta.

"Me elame ajastul, kus võitlus käib selle eest, et meil üldse mingid ühiskondlikud vabadused alles jääks. Ideoloogilist diktatuuri kehtestatakse aina jõhkramalt ja varjamatumalt ning kui me seda praegu ei suuda tagasi lüüa, siis elab järgmine põlvkond juba täiesti ebanormaalse vaimse diktatuuri ja poliitilise autokraatia tingimustes, kus mitte kellelgi pole hea," märkis Helme, osutades surrogaatemadust kui inimkaubandust hukka mõistvatele inimestele osaks saavast häbimärgistamisest.

"See kõik on täiesti ebanormaalne ja seda tuleb just nii nimetada. Sellele tuleb julgelt vastu olla ning sellega ei tohi leppida. Me ei ole nõus sellega, et kooseluseadus pandi sisuliselt ebaseaduslikult ja demokraatlikku protseduuri rikkudes kehtima, kohtuliku aktivismi poolt vormistades. Me peame poliitilise ja ühiskondliku territooriumi normaalsusele tagasi võtma, mitte leppima sellega, et selg on vastu seina surutud."

Toimetas Varro Vooglaid

Fookuses: tänapäeva inimkaubanduses äritsetakse lastega