"Täna räägime meie ühisest murest inimeste eelarvamuste pärast väidetavalt madalamate eluvormide suhtes." Foto: Wikipedia

Ameerika Ühendriikide ülikoolides saab õppida igasuguseid huvitavaid asju alates kantrimuusika kahjulikkusest selle "homofoobse" sõnumi tõttu kuni kursuseni "Rass, religioon ja Donald Trump", mis aitab tudengitel "mõista ja hinnata sotsioloogilist analüüsi rassi ja rahvuse ning religiooni ristteel läbi Barack Obama elukogemuse." Teaduslikke teadmisi pakutakse koguni "seksikate vampiiride" ja zombide kohta.

Oma põhjalikus ülevaates annab Young America's Foundation ülikoolide kaupa ülevaate enesetäiendamise võimalustest USA tipmiste kõrgkoolide programmides.

Nähtuvalt Fox Newsi artiklist antud teemal langevad mitmed kursused "intersektsionaalsuse" moodsa mõiste alla, mis selgitab erinevate nurkade alt vaadatuna diskrimineerimise sügavusi ja vähemuste väljavaateid vaatamata väljakutsetele, millest kubiseb konservatiivsem kiht Ameerikast.

Nii näiteks saab Browni ülikoolis "muuhulgas suhkrut, piima, vibraatorit ja Spanxi [aluspesu]" kasutades uurida, kuidas "kriitiliselt kaaluda materiaalse kultuuri poolt edastatavaid signaale ja informatsiooni identiteedi kohta."

Harvardi filosoofiateaduskond pakub kursust "proovides Trumpi ajastul Sokratest", et "otsustada, miks ateenlased Sokratese tapsid" ning küsida endalt, "mida tuleks teha inimestega, kes levitavad ohtlikke ideid."

Pennsylvania ülikoolis saab tudeerida olemist "inimesem kui inimene" ökofeministide ja posthumanistide kogemuste põhjal, kes seavad küsimärgi alla "isikuks olemise" ning rõhutavad loomade võrdõiguslikkust.

Princetonis saab akadeemiliselt arutada Naiste marsi, Black Lives Matteri ja moslemite sissesõidukeelu üle.

Washingtoni & Lee Ülikool pakub kursust "Seks ülikoolilinnakus digitaalsel ajastul", Illinoisi Ülikoolis aga saab õppida "hip-hop feminismi".

Mitmed ülikoolid pakuvad laia valikud queer-teemasid, mida on keeruline adekvaatselt maakeelde tõlkida: "Queer Lives, Queer Politics", "Queering God: Feminist and Queer Theology", "Queering the Bible", "Queer Religion" ja "Queering Food".

Kentucky Ülikool otsib kursuse "Vampiirid: seksika koletise evolutsioon" käigus vastuseid küsimustele nagu "Mis on vampiir? Kust nad tulevad?" Ka DePauli Ülikoolis tegeldakse ebasurnutega, kes on aga teist liiki: "Zombid: moodsad müüdid, rass ja kapitalism". Kursus käsitleb zombide müüdi kujunemist kui USA ühiskondlike probleemide reflektsiooni postkolonialismi ja postmarksismi teooria vaatenurgast.