Meeleavaldajad dr Kermit Gosnelli kunagise abordikliiniku juures. Kolm aastat tagasi mõisteti Gosnell süüdi kolme imiku esimese astme mõrvas ja muudes kuritegudes. Foto: Jessica Kourkounis, Getty Images/AFP/Scanpix

Kas saata need surnukehad kütteks elektrijaamadele? Nagu tunnistas 2014. aastal Kanada Briti Columbia tervishoiuministeerium, saadeti aborditud lapsi Oregoni, kus jäätmetest toodeti energiat.

Või hoida nende beebide maiseid jäänuseid köögis? Leiti ju 2010. aastal narkootikumide tõttu uurimise alla sattunud abordiarsti Kermit Gosnelli kliinikust laste ärakistud jalgu ja kehasid – purkidest, piimakannudest, mahlapakkidest ja kassitoidu karpidest.

Või oleks mõistlikum müüa beebi süda, maks ja aju teadlastele uurimistöö tarvis? Selline lähenemine kliinikute poolt avastati esmakordselt aastal 1997. Uurima hakkas kongress seda asja alles tänavu.

Kui äkki kohtleks neid lapsi nagu inimestele kohane, küsib Breitbarti veergudel isa Frank Pavone.

Seda üritavadki parasjagu nii Texas kui teisedki USA osariigid. Nimelt on Texase tervishoiukomisjon teinud ettepaneku kehtestada reeglid, mis muudaksid kohustuslikuks aborditud beebide matmise või kremeerimise – täpselt nagu nende puhul, kes olid juba sündinud.

Nagu kinnitas komisjoni kõneisik, on uute reeglite eesmärk tagada, et "Texase seadused lähtuksid kõrgeimatest inimväärikuse standarditest."

Loomulikult on aborditööstus sellise lähenemise vastu. Nii teatas Planned Parenthood, et nende poolt tapetud beebisid tuleb kindlasti kohelda kui meditsiinilisi jäätmeid.

Juba ähvardatakse Texast ka esimeste kohtuasjadega.

Samal ajal leiavad kõikjal Ameerikas aset väärikad matused lastele, kelle jäänuseid õnnestub avstada. Ning sellele on pühendatud ka järjekordne Ameerika aborditud laste päev 10. septembril.

Näitena kohutavast reaalsusest leiti 1982. aastal ühe Los Angelese piirkonna patoloogi kodusest konteinerist enam kui 16 431 sündimata lapse surnukehad, mis olid laekunud mitmetelt abordikliinikutelt. Kolm aastat hiljem – kui suudeti alistada aborditööstuse lobitöö – saadi luba matta beebid ilmalikule surnuaiale. Tänaseni on see suurim sündimata laste matmispaik USA pinnal. Mullu toimus seal mälestusteenistus.

Need lapsed olid nimetud, kuid ehk seda enamgi leina väärt.

Isa Frank Pavone on organisatsiooni Priests for Life direktor Ameerikas. Ameerika aborditud laste mälestuspäeva kohta võib lähemalt lugeda siit.