Agios Minase katedraal Irákleio linnas. Foto: flickr/taver

Kreeka politsei arreteeris 38-aastase Alžeeria migrandi pärast seda kui ta kahjustas katedraali kaks korda vähem kui nädala jooksul, vahendab Breitbart London.

Migrant ründas pühapäeval Kreeta suurima linna Irákleio Agios Minase katedraali. Ta pildus katedraali vitraažaknaid kividega neid lõhkudes ning kahjustas ühtlasi Kreeta peapiiskopkonna raamatupoe akent.

Immigrant naasis seejärel teisipäeva hommikul haamriga relvastatult katedraali juurde ning hakkas selle ust sisse peksma. Politsei vaatas läbi vastava videomaterjali, mille põhjal olid nad võimelised alžeerlase tuvastama ja ta vahi alla võtma.

Üks rünnak paljudest

See intsident on kõigest viimane vandalismiakt, mille immigrant Kreeka kiriku või kabeli vastu toime on pannud. Eelmisel kuul vahistati paar migranti Chíose saarel pärast seda kui nad olid rüüstanud õigeusu kabelist raha ja erinevaid pühasid esemeid.

Kõigest kuu aega tagasi vahistas Thessaloníki linna politsei 36-aastase Kasahstani migrandi, keda kahtlustatakse piirkonna kirikutest kuni 50 000 euro väärtuses asjade varastamises.

Kreeka pole ainus riik Euroopas mille kirikuid rüüstatakse

Kreeka pole ainus riik Euroopas, kus pannakse toime kristluse vastaseid rünnakuid kirikute ja teiste pühakodade vastu. Vandalism ja vargused Prantsusmaa kirikutes on muutunud nii tavapärasteks, et ühe aruande kohaselt pannakse riigis iga päev toime kuni kolm rünnakut kristlike objektide vastu, kaasaarvatud surnuaedade rüvetamisi.

Viimane suurem rünnak leidis aset eelmisel kuul Nantes'i linnas, kus Rwanda pagulane süütas põlema kohaliku Pühade Peetruse ja Pauluse katedraali.

Toimetas Martin Vaher