Siseminister Hanno Pevkur. Foto: ERR

Kui suvel teatas siseminister Hanno Pevkur, et Eesti eelistab põgenikest vastu võtta kristlasi ja naisi, siis 16. oktoobril kinnitas siseministeeriumi pressinõunik Merje Klopets, et usutunnistuse järgi ei saa kedagi diskrimineerida.

"Selge on see, et me eelistame kristlasi ja naisi," jutustas siseminister Hanno Pevkur tänavu 30. juunil väljaandele Postimees. "Vormiliselt antakse meile kogus inimesi, aga loomulikult saame valida."

Nüüd täpsustab ministeeriumi esindaja, et religioosne kuuluvus ei saa olla aluseks varjupaiga andmisele või sellest keeldumisele. "Me ei saa usutunnistuse järgi kedagi diskrimineerida," ütles siseministeeriumi pressinõunik Merje Klopets reedel BNS-ile.

"Kui inimese puhul on tõendatud rahvusvahelise kaitse vajadus, siis ainuke argument kellelegi Eestis varjupaiga andmisest keelduda saab olla oht Eesti julgeolekule ja avalikule korrale," lisas Klopets.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid ütles juba 1. septembril ETV saates "Vabariigi Kodanikud", et valitsuse esindajate jutt sellest, kuidas pagulaste vastuvõtmisel plaanitakse eelistada kristlasi, ei ole usutav.

"Ma ei kujuta mitte kuidagi ette, kuidas see praeguse Euroopa Liidu ideoloogilises kontekstis võiks toimuda, et me saame reaalselt öelda, et me oleme valmis ja nõus vastu võtma kristlasi, aga mitte näiteks moslemeid – ma ei usu seda," väljendas Vooglaid praeguseks tõeks osutunud kahtlusi.

Eesti on praeguseks kohustunud vastu võtma rohkem kui pooltuhat migranti.

Loe siit ja siit.

Meie Kirik/Objektiiv