#MeToo meeleavaldus Hollywoodis, 12.11.2017 Foto: Scanpic

Naisõiguslaste ideoloogiliselt kallutatud ja ohvreid valiv löögirühm #MeToo lõpetab tegevuse ja alles jäänud varad viiakse üle õiguskaitsefondi.

Alates 2018. aastast tegutsenud ja väidetavalt naiste seksuaalse ahistamise vastu sõdiv organisatsioon #MeToo (#MinaKa) teatas 22. jaanuaril, et lõpetab tegevuse. Allesjäänud varad, mida on 1,7 miljoni dollari ümber, viiakse üle sõltumatusse õigusabi toetusfondi, vahendab uudisteagentuur Associated Press.

Grupile sai saatuslikuks sihtmärkide valimine ja eriti New Yorki osariigi toonase demokraadist kuberneri Andrew Cuomo kaitsmine ning ohvrite süüdistuste eiramine 2021. aastal. Samuti pole grupp teinud mitte midagi suure hulga demokraadi Joe Bidenit saatvate seksuaalsete süüdistuste osas. 

#MinaKa nõukogu esinaine Gabrielle Sulzberger teatas, et tegevus tõmmatakse kokku jaanuari lõpuks.

2018. aasta 1. jaanuaril avaldatud avaliku kirjaga alguse saanud vabaühendus lubas lüüa ahistamise vallas "korra majja" meelelahutustööstuses ja selle tuntumaks ohvriks on tänaseni filmitööstuse mogul Harvey Weinstein

#MinaKa endine tegevjuht Tina Tchen ja endine nõukogu esimees Roberta Kaplan aitasid Cuomot tema ahistamisskandaali ajal kaitsta ja organisatsioon soovitas naisõiguslastel tungivalt Cuomo suhtes sõna mitte võtta. Nii Tchen kui Kaplan astusid oma kohalt tagasi 2021. aasta augustis. 

Vabaühenduse tänased juhid toovad ühe suure võiduna välja USA jalgpalli mängivate naiste palgavõrdsuse meesjalgpalluritega. Jalgpalli mees- ja naiskondade vahel sõlmiti leping, mille alusel annab kumbki oma mängudega teenitud rahast poole teisest soost mängijatele. Kriitikud osutavad, et naisjalgpallurid ei peaks mängima ühtegi mängu ja nad teeniksid ikkagi rohkem raha kui jalgpalli mängides.  

Toimetas Karol Kallas