Nigel Farage Breitbartile intervjuud andmas. Foto: ekraanitõmmis/Breitbart

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) endine esimees Nigel Farage ütles Breitbartile antud intervjuus, et Euroopa Liit on kuulutanud Ameerika Ühendriikide vastu välja külma sõja.

Ta täpsustas, et ennekõike käib sõda kaubandustandril, kuid “sellest rohkem, sellest sügavamalt ja sellest murettekitavamalt” on Euroopa Liidul ühtlasi ambitsioonid hõivata NATO koht omaenda ühisarmeega ning allianss usurpeerida.

“Nüüd tahab Euroopa Liit ehitada omaenda armee. Nad ütlevad [küll], et see saab olema NATO-le täienduseks, aga reaalsuses – reaalsuses – mida me nagu ütleme on see, et meile ei meeldi Ameerika, meile ei meeldi [president Donald] Trump, me üritame lammutada kõiki neid asju mis nii kaua eksisteerinud on – ja, ausalt öeldes, selline teguviis kujutab endast kõige tavatumat tänamatust.”

Nagu “ma olen viimased kuud Euroopa Parlamendis rääkinud,” jätkas Farage, “et võibolla tuleks meil endale meenutada, et kui Ameerikat poleks olnud, siis räägiksime me kõik saksa keelt ja me poleks vabad maad.”

“See on väga veider psühholoogiline suhtumine, mis ELil Ameerika vastu on, ning jah – me oleme uues külmas sõjas.”

Toimetas Urho Meister

Kartes konkurenti: NATO juht hoiatab Euroopa armee eest