Valitsus hävitab reaalajas Eesti riiki ja selle riigi kodanike tulevikku. Ent vähemalt senine reaktsioon rahva poolt on olnud pigem tagasihoidlik ja loid. Miks? Seda küsivad Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi ning vaimulik, teoloog ja portaali "Meie Kirik" peatoimetaja Veiko Vihuri Objektiivi raadiosaates.

Alles mõned päevad tagasi jõudis riigikokku esimesele lugemisele automaksuseaduse eelnõu, mis röövib kõigilt autoomanikelt, aga eelkõige suurperedelt ja maainimestelt, arvestatava osa perekonna aasta eelarvest.

Olukorras, kus valevalitsuse all on tohutu ideoloogilise- ja maksusurve alla sattunud mitte üksnes konservatiivid, vaid kogu rahvas, näeme rahva poolt pigem tagasihoidlikku reaktsiooni.

Selle aemel, et inimesed oma õiguste ja eraomandi kaitseks välja astuksid, tundub, et suurem ühiskondlik pahameel on alles sordiini all, või mägede taga – seal kus mässavad Prantsusmaa, Poola, Belgia ja Saksamaa talupojad oma traktoritega.

Miks see nii on?

Seda küsivad Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi ning vaimulik, teoloog ja portaali "Meie Kirik" peatoimetaja Veiko Vihuri Objektiivi raadiosaates.

Head kuulamist!