Markus Järvi ja Veiko Vihuri. Fotokollaaž: Objektiiv

Möödunud aasta lõpus välja antud Vatikani usudoktriini dikasteeriumi deklaratsioon Fiducia Supplicans on kiriku 2000-aastase traditsiooni ja õpetusega karjuvas vastuolus ning seetõttu on selle peaaegu pretsedenditult hüljanud ka väga paljud katoliku piiskopkonnad. Kõige halvemas tähenduses revolutsioonilist dokumenti kommenteerivad Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi ning vaimulik, teoloog ja portaali "Meie Kirik" peatoimetaja Veiko Vihuri.

18. detsembril lõi katoliku kirikus ja laiemalt ka maailma meedias Vatikani usudoktriini dikasteeriumi deklaratsioon Fiducia Supplicans, mis teatud tingimustel annab kiriku vaimulikele loa õnnistada abieluvälises suhtes olevaid paare, nende hulgas ka neid, kes elavad homoseksuaalses suhtes.

Dokument on selges vastuolus kiriku traditsiooni ja õpetusega ning kiriku hierarhia ja ustavate kohus on sellele vastu seista ning paluda paavstil see võimalikult kiiresti ümber lükata ja tagasi võtta.

Olukorda kirikus kommenteerivad Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi ning vaimulik, teoloog ja portaali "Meie Kirik" peatoimetaja Veiko Vihuri.

Kuulake lisa saatest!