Alfie Evansi juhtum sai eelmisel nädalal Objektiivis hulganisti tähelepanu. Protesteerimaks selle väikese poisi surma mõistnud Briti kohtu- ja tervishoiusüsteemi vastu, korraldas SAPTK eelmisel nädalal ka kaks meeleavaldust. Seekordses Objektiivi raadiosaates võtavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid selle juhtumi veelkord kokku ja vaatlevad selle laiemat kultuurilist konteksti.

Briti ülemkohtu kohtuniku Anthony Haydeni otsusega lülitati 23. aprillil 2018 Liverpooli Alder Hay lastehaiglas väikese Alfie Evansi hingamisaparaat välja, hoolimata poisikese meeleheitel vanemate vastuseisust.

Nähes, et vastupidiselt arstide prognoosile ei sure poisike peale hingamisaparaadi eemaldamisest, võeti talt ära ka veenisisese toit ja vesi. Kaks tundi enne Alfie surma süstis arst talle aga nelja erinevat droogi, mis tõenäoliselt viisid poisikese surmani.

Kuidas on selline asi tänapäeva Suurbritannias üleüldse võimalikuks saanud ja millistest pikaajalistest kultuurilistest muudatustest see juhtum meile räägib?

Käesoleval hooajal valmib Objektiivi raadiosaade meie enda video- ja raadiostuudios. Pereraadio eetris on saade üle nädala reedeti kell 19 ja kordusena laupäeval kell 14. Objektiivi raadiosaadet toimetab Markus Järvi.

Juhtkiri: Alfie Evans – barbaarse surmakultuuri ohver

Järelehüüe Alfie Evansile

Fookuses: Alfie Evans mõrvati tema vanemate tahte vastaselt briti tervihoiu- ja kohtusüsteemi poolt

Väidetavalt süstiti Alfie Evansile vahetult enne surma neli “ravimit”

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.