Objektiivi raadio: millistest põhimõtetest peaks kristlased riigikogu valimistel lähtuma?

Kristlased peaks aktiivsemalt poliitilisi protsesse suunama, et tagada austus kristlike põhimõtete vastu. Foto: dimbar43/Bigstockphoto.com

Objektiivi raadiosaates arutlevad Varro Vooglaid ja portaali Meie Kirik peatoimetaja Veiko Vihuri selle, millistest põhimõtetest peaks kristlased eesseisvatel riigikogu valimistel lähtuma.

.
Saatest jäi kõlama seisukoht, et ennekõike on kristlaskonnal oluline lähtuda mitte parteide pragmaatilistest lubadustest, vaid sellest, kuivõrd parteide programmid ja nende tegevus vastab reaalselt kristlaste jaoks kõige olulisematele põhimõtetele.

Vihuri sõnul on kristlased olnud poliitilisel areenil liialt passiivsed ja põhjendamatult on võetud omaks sekularistlik hoiak, nagu oleks kuidagi kohatu avalikus elus kristlike põhimõtete eest seista, kui vaja siis ka läbi vastanduste ja konfliktide. Vooglaiu hinnangul on eriti just usuühenduste juhid jätnud pikka aega täitmata oma vastutus kutsuda kristlasi aktiivselt poliitikas osalema ja kristlike põhimõtete eest seisma.

Kesksetest ideoloogilise võitluse rinnetest rääkides nimetati mh sündimata laste massilist tapmist ja selle riiklikku rahastamist, püüdlusi moonutada abielu ja perekonna tähendust, katseid suruda maha usu-, veendumuste-, südametunnistuse- ja sõnavabadust ning soovi tõrjuda rahvusriigi põhimõtet ja kehtestada nn multikulti ühiskonnamudelit koos uste avamisega massilisele immigratsioonile.

Kuulake lisa raadiosaatest!

Objektiivi raadiosaade on ka alanud aastal Pereraadio eetris üle nädala reedeti ja kordusena laupäeval, järelkuulatav meie portaalis.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.
Veiko Vihuri
Veiko Vihuri on EELK vaimulik ja teoloog ning Objektiivi kolumnist.