Santa Monica orkestrandid on konservatiivse külalisdirigendi pärast pingul kui pillikeeled. Illustreeriv foto: Stokkete/Bigstockphoto.com

Mitmed Santa Monica sümfooniaorkestri moosekandid on otsustanud vältida sattumast sellise dirigendi taktikepi alla, kes on häälestatud samasooliste "abielu" vastu ning näeb selles suunda polügaamiale ja verepilastusele.

Kui samasooliste abielu juba seadustatud on, pole Dennis Prageri arvates "ühtegi veenvat argument keelamaks polügaamseid suhteid, või vendade ja õdede või vanemate ja nende täiskasvanud laste õigust abielluda."

Protestivate pillimeeste ja -naiste arvates kujutaks Prageri külalisdirigendina pulti lubamine sisuliselt kohutava kitsarinnalisuse tunnustamist ja normaliseerimist.

Ja nad panevad kaasorkestrantidele südamele julgustada oma sõpru kõnealusele kontserdile mitte tulema.

Prager on esinenud teistegi poliitiliselt mittekorrektsete sedastustega. Näiteks on ta väitnud, et "lääne meedia kujutab endast lääne tsivilisatsioonile palju suuremat ohtu, kui Venemaa."

Nagu California üldse, on Santa Monica üks "ülekaalukalt liberaalne" linn, nendib ärevast olukorrast artikli kirjutanud The New York Times.

Leht toob esile, et mullustel presidendivalimistel pistis Hillary Clinton taskusse 80 protsenti Santa Monica valijate häältest.

Progress praktikas: homotrio paneb polüamooriat