Foto: Riigikogu/Merje Meisalu

Avalikkuse ette on ilmunud keskerakondlasest parlamendisaadiku Oudekki Loone privaatne kiri, milles ta kutsus oma võitluskaaslasi üles osalema eile Tartus korraldatud EKRE vastasel LGBT-meeleavaldusel, et väljendada oma solidaarsust geinoortega ning näidata Keskerakonda LGBT-sõbraliku parteina. Üksikasjalikes juhistes kutsutakse samuti üles väljendama oma meelsust "õrnuseavaldustega samasooliste inimeste vahel".

Toome alljärgnevalt ära Oudekki Loone (40) üksikasjaliku üleskutse muutmatu kujul. Selle autentsust kinnitab prominentne Keskerakonna poliitik ka oma Facebook'i seinal.

***

"Head naised!

Näitame oma solidaarsust noortega, kes pidid täna Tartus noortekeskuse maha jätma, sest neil oli hirm EKRE liikmete korraldatud ründava aktsiooni ees. Näitame, et Keskerakond on teistsugune ja noorte hirmutamine pole okei, ükskõik, mida riigi poliitikatest või pereväärtustest arvata.

Lisan üleskutse.

OLULINE; MITTE AVALIKULT JAGADA

Ülesutse minna täna kell 16 Raekoja Platsi, kus EKRE teeb Tartu LGBT noorte kiusamiseks koosoleku. Tule ka ja aita meil näidata mida Tartu tegelikult mõtleb!

ASI ISE:

EKRE plaanis Lille Maja ees meeleavaldust noortele (13-18-aastastele) suunatud LGBTQ+ teemaõhtu vastu. Ehk kamp keskealisi tahtis minna kõige õrnemas vanuses noorte peale karjuma ja näpuga näitama. Teemaõhtu toimumispaik salastati, EKRE "koosolek" liigutati Raekoja Platsi.

Lähme teeme homme kell 16.00 Raekoja Platsis väikse 15-20min kokkusaamise näitamaks toetust LGBT ühingule ja noortele. Organiseeritud vastuaktsiooni ei tule, aga mitmed eraldiseisvad sõpruskonnad lähevad.

MIDA ME TEEME:

*) Eesmärgiks on näidata toetust LGBTQ+ noortele, mitte võidelda EKRElaste vastu. Sihtgrupiks on vaikiv pealtvaataja ja kõrvalseisjad.

*) Kui meedia tuleb rääkima, siis rõhutame, et me pole seotud ühegi organisatsiooni või parteiga, see on kodanikualgatus murelike inimeste poolt.

*) Võtame kaasa karbi, kuhu Eesti LGBT-ühingu jaoks annetusi koguda.

*) Ignoreerime ekrenaute. Ei lasku nendega vaidlusesse, ei sõima, oleme viisakad.

*) Lihtne ja tõhus meelsuse näitamise viis on õrnuseavaldused samasooliste inimeste vahel. Teretulnud on ka õrnuseavaldused vastassoo vahel – näitame, et toetuseks on kogunenud igasuguste orientatsioonidega inimesi.

MEELESPEA:

*) Reedel on megakülm. Pane end soojalt riidesse. Kui saad, võta termosega kaasa teed ja topse.

*) Pane selga midagi, mis eristaks EKREst: vikerkaaresümboolika on lihtsaim. Kohapeal on inimesi, kes jagavad vikerkaarekleepse.

*) EKRE pildistab inimesi üles ja levitab pilte oma kanalites. On külm, seega salli üle näo tõmbamine ja kapuuts on täiesti adekvaatne riietus.

*) PALUN ÄRA LEVITA SEDA AVALIKULT / ära postita oma FB seinale! Tegu ei ole avaliku, ametlikult organiseeritud üritusega. Tegu on sõprade kokkusaamisega ja murelike kodanikega.

*) Kutsu oma sõpru! Soovi korral copy-paste neile seesama tekst.

LISAKS:

https://tinyurl.com/y3wmyuhc – Postimehe artikkel EKRE kogunemisest

www.lgbt.ee/post/turvalinekool – Eesti LGBT Ühingul on hetkel käimas eraldi kampaania, millega kogutakse raha, et teha LGBT+ noorte seas läbi viidud küsitluse tulemused kättesaadavaks koolidele, noortega tegelejatele ja kogukonnale üleüldiselt (soovitan osade küsitluse tulemustega tutvuda nende lehel; tulemused on jahmatavad)"

***

Meeleavalduse kajastusest on selgelt näha ka Loone juhiste täpset täitmist muuhulgas nii suudlevate lesbiliste tüdrukute, vikerkaaresümboolika kui ka Eesti LGBT Ühingu annetuskarbi väljapanemise näol.

Keskerakond on määratlenud ennast selgelt LGBT-sõbraliku parteina

Arvestades keskerakondlasest sotsiaalministri Tanel Kiige lubadust, et tema valitsemisajal Eesti LGBT Ühingu riiklikku rahastamist ei lõpetata, erakonnakaaslasest peaministri Jüri Ratase toetust Kiige LGBT-sõbralikule poliitikale ning samuti keskerakondlasest parlamendisaadiku Oudekki Loone koalitsioonipartneri vastast LGBT-meeleavaldust Tartus, siis on Keskerakond end nüüdseks juba selgelt määratlenud LGBT-sõbraliku parteina.

Oudekki Loone sõimab laste LGBT-ürituse vastu protestivat Silver Kuusikut si**peaks

Juhtkiri: homopropaganda tellija Eestis on Vabariigi Valitsus