Päevakajaliste sündmuste kommenteerimisele suunatud saatesarja "Fookuses" esimeses episoodis vaatlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid Rakvere linnas lahtirullunud võitlust homopropaganda pealetungi vastu.

Järvi ja Vooglaid tunnustavad Rakvere linnavolikogu liikmeid, kes ei allunud homoaktivistide survele ja keeldusid toetamast nn LGBTQ+ filmifestivali, millega plaanitakse tuleval sügisel algust teha, et kujundada sellest Baltimaade suurim selletaoline üritus.

Samuti tõstavad nad esile Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja ennekõike Anti Poolametsa poolt kokku kutsutud meeleavaldust, millega kohalikud elanikud astusid homoliikumise pealetungile jõuliselt vastu.

Teiselt poolt avaldasid Järvi ja Vooglaid aga imestust selle üle, et üks peamisi homoaktivistide püüdluste toetajaid oli kogu protsessis Rakvere linnavolikogu liige ja väidetavalt endisest vabamüürlasest Rakvere luterlik kirikuõpetaja Tauno Toompuu.

Selle asemel, et seista loomuseaduse ja seda peegeldava kristliku moraaliõpetuse põhimõtete eest, on Toompuu asetanud end homoaktivistide poolele ning asunud nende huvide eestkõnelejaks, püüdes samal ajal vingerdades erapooletust teeselda.

Rakvere linnavolikogu otsusega said aga homoaktivistid olulise tagasilöögi, sest neil ei õnnestunud saavutada sümboolselt olulist võitu püüdluses panna Rakvere elanikud maksma neile vastuvõetamatu ja sügavalt ebameeldiva propaganda eest.

Avalikul võimul pole Järvi ja Vooglaiu sõnul mingit kohustust homoaktivistide propagandistlikku tegevust rahastada, olgugi et olles aastaid nautinud heldet valitsuse ja Euroopa Liidu poolset rahastust on viimased hakanud täiesti alusetult arvama, nagu oleks neil avalikule rahastusele lausa õigus.