Foto: bigstockphoto.com

Noor migrant arreteeriti Österåkeri vallas pärast seda, kui ta väidetavalt meelitas 12-aastase tüdruku ja tema sõbra pagulaskeskusesse ning ta seal vägistas, vahendab Breitbart London.

Intsident leidis aset eelmisel neljapäeval pärast seda, kui noor tüdruk ja tema sõber kohtusid mitmete meestega kohalikus ostukeskuses, kus neid pagulaskeskusesse kutsuti.

Pärast pagulaskeskusesse saabumist vägistati 12-aastane tüdruk väidetavalt seal elava 19-aastase mehe poolt. Mees arreteeriti reede öösel kahtlustatuna lapse vägistamises.

Väidetava vägistaja advokaat Maria Granat Hamberg keeldus juhtumit kommenteerimast ning pagulaskeskus suleti nädalavahetusel politsei uurimiseks.

Juhtum leidis aset kõigest mõni päev pärast seda, kui Afganistani migrant mõisteti Rootsi apellatsioonikohut poolt õigeks varasema süüdimõistva lapsevägistamise otsuse osas, kuna kohtu hinnangul ei teadnud ta alaealise tüdruku tõelist vanust, kelle kuritarvitamises teda süüdistati.

Kohtu otsusega migrant mitte ainult ei vabanenud vahi alt, vaid ta päästeti ka riigist välja saatmisest.

Riigist väljasaatmised on langustrendis

Viimastel aastatel on Rootsil olnud suuri probleeme kriminaalsete migrantide riigist välja saatmisega ning tundub, et see trend jätkub, kuna koroonaviiruse pandeemia on väljasaatmise protsessi veel kulukamaks muutnud.

2019. aasta aprillist juunini saadeti Rootsist välja 1300 inimest, kuid tänavu on samal perioodil see arv langenud vaid 372 inimeseni.

Migrantide arv, keda ametivõimud soovivad riigist välja saata, langeb ühtlasi seetõttu, et paljud migrandid taotlevad lihtsalt uuesti pagulasstaatust pärast seda, kui nende esmane taotlus on tagasi lükatud.

Toimetas Martin Vaher