Eesti Panga hoone. Foto: Eesti Pank/Facebook

Eesti Panga andmetel oli tänavu esimeses kvartalis Eesti krediidiasutuste kogukasum 444 miljonit eurot, mis on enam kui kahekordne kasv võrreldes eelmise aastaga, mil sama perioodi kasumiks oli 213 miljonit eurot. Kasumi hüppelise kasvu peamiste põhjustena tuuakse välja tütarettevõtetelt ja filiaalidelt saadud dividenditulu ning kasumieraldisi.

Pankade bilansimaht oli märtsis kokku 42,2 miljardit eurot, kasvades mullusega võrreldes 10,5 protsenti ehk 4 miljardi euro võrra, vahendab ERR.

Hoiuseid oli pankades märtsis 29,6 miljardit eurot, mida on 1,7 miljardit enam kui mullu samal ajal. Nendest hoiustest moodustasid 7,2 miljardit eurot residentidest majapidamiste ja ettevõtete tähtajalised hoiused, mis kasvasid aastaga koguni 97 protsenti.

Ettevõtete hoiuste maht aga kahanes aastaga 4 protsenti ning oli märtsis 9,9 miljardit eurot. Nendest moodustasid tähtajalised hoiused 2,9 miljardit eurot, mida on 1,3 miljardit enam kui eelmisel aastal.

Majapidamiste hoiuste maht kasvas seitsmendat kuud järjest ja oli märtsis 12,1 miljardit eurot, mida on 141 miljonit eurot rohkem kui eelmisel kuul ja 748 miljonit eurot rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Seejuures kasvas tähtajaliste hoiuste maht aastaga 102,6 protsenti.

Tähtajaliste hoiuste keskmine intressimäär oli märtsis 3,78 protsenti, samas kui mullu oli see vaid 2,49 protsenti.

Ettevõtetele antud pikaajaliste laenude keskmine intressimäär oli märtsis 6,97 protsenti ning uute tagatisega eluasemelaenude keskmine intressimäär oli 5,44 protsenti. Autoliisingu keskmine intressimäär oli märtsis 5,61 protsenti.

Toimetas Martin Vaher