Peeter Helme. Foto: Facebook

Tänasel kohtuistungil Postimehe endise peatoimetaja Peeter Helme üle avaldas prokurör süüdistatava ja internetis 12aastaseks tüdrukuks kehastunud matkija vahelise kirjavahetuse katkendid. Muuhulgas rääkis Helme matkijale, et on seksinud 10-aastase tüdrukuga. Kohtus väitis Helme, et see pole tõsi – ta olevat vaid matkijaga nö "rollimängu mänginud", vahendab Delfi.

Kasutajanime "m41tln" all suhtles Helme süüdistuse kohaselt rohkem kui kaks kuud "marleen12" varjunime kandnud politseiuurijaga. Nüüd väidab Helme, et sai kiiresti aru, et teisel pool ekraani on täiskasvanu, ning nimetab jälgi jutu ajamist rollimänguks. Prokuratuuri sõnul pole täna infot, et Helme oleks tõepoolest 10-aastase lapsega vahekorras olnud.

ERR vahendab Helme kohtus öeldut. "Minu jaoks oli tegu virtuaalse mänguga, mis ei erine veebipõhistest arvutimängudest, mida samuti mängin. Jututoas vesteldes olin täiesti veendunud, et vestlen samuti rollimängu mängiva täiskasvanuga – ja mul oligi õigus, sest nagu hiljem selgus, oli tegu politseinikuga," ütles Helme.

Helme sõnul ei olnud tema vestluses mingeid ahvatlemise katseid. "Mingit ahvatlemist seksuaalsele kontaktile või kutset kohtumisele ei olnud, oli vaid üldine seksuaalteemaline vestlus," selgitas ta.

"Sellises vestluskeskkonnas, kus ükski kasutaja ei saa kontrollida teise kasutaja identiteeti ning igaüks võib öelda seda, mida sülg suhu toob, ei olegi paraku keegi kaitstud politsei provokatsiooni eest," märkis ta.

Kohtuprotsess jätkub esmaspäeval.

Toimetas Jaanus Vogelberg