Foto: Scanpix

Project Veritas avalikustas varjatult filmitud videoklipid, milles suure ravimitootja ja ühe enimkasutatud mRNA Covid-19 vaktsiini tootja Pfizeri teadlased nimetasid tööandjat "kurjaks" ja tunnistasid, et Covid-19 läbipõdemisest saadud loomulik immuunsus on haiguse vastu märgatavalt jõulisem kui vaktsiin.

Üks teadlane tunnistab videos, et "meie organisatsioon töötab täna Covidi raha peal", ilmneb videost.

Üks teadlane, kes jäi Veritase videole, on Nick Karl, kes on seotud Pfizeri Covid-19 vaktsiini tootmisega. Ta tunnistab, et loomulik immunusus on hulga tõhusam kui vaktsiin, mille tootmisega ta Pfizeris tegeleb.

Karl rääkis Veritase ajakirjanikule:

Kui keegi on loomulikult immuunne – nad on Covidi läbi põdenud – on neil viiruse vastu ilmselt rohkem antikehasid … Vaktsiiniga jääb valk ainult väljaspoole, ehk seal on ainult üks antikeha ühe konkreetse viiruse osa vastu.  Kui sa haigestud viirusesse, hakkab su keha tootma antikehasid mitmete viiruse osade vastu. Sinu keha ei tooda antikehasid ainult viiruse väliste osade vastu, vaid ka selle sisemiste osade – päris viiruse – vastu. Seega on sinu antikehad tänase päeva seisuga paremad kui [Covidi vastu] vaktsineerimine.

Ta jätkab filmitud vestluses, et New York City nõuab vaktsiinipasse ainult selle pärast, et "vaktsineerimata inimeste jaoks muutuks elu nii ebamugavaks, et nad lihtsalt otsustaks: "Urri kõik. Ma teen selle [vaktsiini] ära." Saate te aru?" 

Teine Pfizeri töötaja, vanemkaasteadlane (Senior Associate Scientist) Chris Croce, tunnistas sama, mida Karl.

Veritase ajakirjanik: "Seega ma olen hästi kaitstud [läbipõdemisest saadud antikehadega]?"

Croce: "Jah."

Veritase ajakirjanik: Sama palju kui vaktsiiniga?

Croce: "Ilmselt paremini."

Veritase ajakirjanik: "Kuidas nii? Kui palju täpselt paremini?"

Croce: "Sa oled tõenäoliselt kaitstud pikemat aega, sest tegemist on loomuliku [imuunsüsteemi] vastusega [Covid-19le].

Croce väljendas samuti rahulolematust oma tääandja käitumise ja moraalse kompassiga.

Veritase ajakirjanik: "Mis juhtus monoklonaalsete antikehade ravimitega?"

Croce: "Need lükati kõrvale."

Veritase ajakirjanik: "Miks?"

Croce: "Raha. See on vastik."

Croce: "Ma tänaseni tunnen, et ma töötaks nagu kurja korporatsiooni heaks, sest lõpuks loeb ainult kasum. Ma mõtlen, et ma üritan seal aidata inimesi, mitte ma ei tegele ainult miljonite ja miljonite dollarite teenimisega. Ma mõtlen selle all, et see on moraalne valik."

Veritase ajakirjanik: "Kas need summad pole mitte miljardid ja miljardid?"

Croce: "Ma üritan olla kena inimene."

Veritase ajakirjanik: "Arusaadav, ma saan sinust aru. Ma mõtlen, et kas ma küsin su käest tõesti raskeid küsimusi?"

Croce: "Põhimõtteliselt töötab meie organisatsioon täna Covidi raha peal."

Croce tunnistas samuti, et vaktsiinidega kaasneb müokardiidi oht ja seda eriti nooremate inimeste puhul. Kui ajakirjanik küsib tema käest miks see nii on, vastab Croce, et nad [Pfizer] alles tegelevad selle väljaselgitamisega. 

Croce: "Me tegeleme parasjagu 3000 tuhande patsiendi proovide uurimisega, kas neis on tuvastatav kõrgem troponiinide (valgud, mille abil saab tuvastada infarkti ohtu) tase ja kas see on kuidagi vaktsiiniga seotud.

Croce ei teadnud veel tulemusi, sest proovid olid nendeni jõudnud alles varjatud video filmimisele elnenud nädalal ja viimane osa proovidest analüüsitakse alles nädal hiljem. Ta avaldas lootust, et proovidest midagi kahjulikku ei ilmne [vaktsiinid ei põhjusta infarkti], kuid kui peaks selguma midagi ohtlikku, siis tuleb teadlase sõnul turult "midagi" eemaldada.

Croce tunnistas samuti, et Pfizeris toimub töötajate totaalne (sala)jälgimine ja keegi ei julge midagi avalikult rääkida, veel enam midagi kahtluse alla seada.

Kolmas Veritase videole jäänud Pfizeri teadlane Rahul Khandke tunnistas, et ettevõte nõuab avalikkuse eest teabe varjamist.

"Meid on kasvatatud ja õpetatud nagu "vaktsiin on turvalisem kui tegelikult Covidi läbi põdemine". Ausalt tunnistades, pidime me läbima sellel teemal hulgaliselt koolitusi. Sa ei kujuta seda lihtsalt ette. Me pidime istuma neil koolitustel tunde ja tunde ja kuulama, kuidas "te ei tohi sellest avalikult rääkida," tunnistas Khandke.

Khandke kinnitas samuti, et antikehade olemasolu tõestav proov on samaväärne vaktsineerimistõendiga: "Kui su kehas on välja arenenud [Covidi] antikehad, peaks see olema tõestuseks, et sul on need olemas [ja sa ei kujuta ohtu teistele inimestele]."

Toimetas Karol Kallas