Plahvatuse eest Liiga kontoris võtsid vastutuse Itaalia vasakäärmuslased

Antifa liikmed protestimas 2017. aasta 27. augustil Berkeleys (California) meeleavalduse vastu, mis on korraldatud marksismi vastu. Foto: Scanpix

Sel pühapäeval plahvatas Itaalia valitsuserakonna Liiga kontori ees Trevisos lihtne lõhkekeha, mis kahjustas ust ega vigastanud inimesi.

Sündmuskohale saabunud ametivõimud leidsid sealt teise pommi, mis eeldatavasti pidanuks tekitama peamise plahvatuse, vahendab Breitbart.

Usutavasti oli esimese pommi eesmärk meelitada kohale võimuesindajad ja pealtvaatajad, keda oleks tõsiselt kahjustanud teise pommi plahvatus, mis sisaldas naelu ja muid metallikilde.

Itaalia uurijad on seostanud plahvatuse vasakäärmusliku anarhistliku organisatsiooniga, olles avastanud 12. augustil postitatud teate, milles rühmitus rünnaku eest vastutuse võttis.

“Rassismi ja ekspluateerimise” vastu võitlev nn Santiago Maldonado rakuke kirjutas oma teates ühtlasi vajadusest taotleda “maailma ilma piiride ja võimudeta.”

Rakuke on korraldanud pommirünnakuid ka varem ning Rooma prokuratuuri teatel vaadeldakse nende äsjast tegu kui terrorirünnakut.

Vasakäärmuslik terrorism on viimasel ajal Euroopas kogetavalt pead tõstmas, nagu näitab Antifa pommivabriku avastamine Saksamaal ning sellesama liikumise poolt tänavu välja antud terrorismi käsiraamat rünnakute korraldamiseks erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) vastu.

Saksa luure: vasakleeri vägivald kasvab

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!