Poolas pühapäeviti peatselt enam mitte. Foto: Trongnguyen/Bigstockphoto.com

Poola president Andrzej Duda kuulutas välja seaduse, millega loodetakse anda peredele rohkem aega koos olemiseks ning poetöötajaile vähemalt üks puhkepäev nädalas.

Märtsis jõustuva seadusega ärritatakse ilmselt suuri lääne poekette, mis saavad peamise hoobi olles harjunud kühveldama just nädalavahetustel kokku suure osa oma kasumist.

Breitbarti andmetel on poed Poolas alates 1. märtsist suletud kahel pühapäeval kuus.

Aastal 2019 jäävad kaupluste uksed avatuks üksnes ühel pühapäeval kuus, alates 2020. aastast aga pühapäevane poodlemine sisuliselt seiskub ning erandina nähakse ette vaid jõulueelsed nädalad.

Sõltumatuid väikepoodnikke seadus ei puuduta.

Duda sõnutsi on seadus kiiduväärt, kuna annab lastele võimaluse vanematega aega veeta ja müüjaile oodatud võimaluse hinge tõmmata.

Juba mullu ütles selle seaduse kohta Poola peaminister Mateusz Morawiecki, et "me ei taha, et poolakad kõige pikemaid töötunde teeksid – me tahame, et nad töötaksid efektiivselt korraliku palga eest."

Ka peaminister rõhutas, et "me tahame anda neile rohkem aega pere jaoks, lähedaste jaoks … See on meie arengustrateegia eesmärk."

Kuigi sammu on kritiseeritud töökohtade ohtu seadmise riski pärast, on Poola konservatiivne valitsus koostöös ametiühinguga Solidaarsus siiski soovinud parandada tavaliste inimeste elukvaliteeti ning andnud esimese kaaluka löögi hingamispäeva pidamise traditsiooni tõrjumisele, mis on toimunud juba aastakümneid.

Poola peaminister lubab linnad ilusana hoida