Postimees Grupi maja. Foto: Uued Uudised

Postimees Grupi käive langes aastaga ligi 15 protsenti 29,1 miljonile eurole ning meediakontserni kahjum süvenes aastaga 1,4 miljonilt eurolt 5,1 miljoni euroni.

Peamisteks tuluallikateks olid reklaami- ja tellimustulud. Digitellimuste arv kasvas ligikaudu 30 protsenti. Aruandest ei selgu samas, kui palju digitellimusi on, vahendab ERR.

Ettevõtte juhatuse teatel mõjutas aprilliga lõppenud majandusaastal grupi tulemusi energia- ja tooraine hindade tõus, sealhulgas ajalehepaberi hinnatõus.

Ettevõtte ärikahjum suurenes 642 000 eurolt 4,3 miljoni euroni. Müügitulu tellimustelt kasvas 1,6 miljoni võrra 13,3 miljoni euroni.

Reklaamimüügist teenitud tulu langes aastaga aga ligi 5,5 miljoni euro võrra 12,9 miljonile eurole. Raamatute müügitulu kukkus 306 000 eurolt 58 000 eurole.

"Viimaste aastate märksõnaks on digitaalajastu ja digitaalsete platvormide areng. Meedia arengut iseloomustab traditsioonilise meedia osakaalu järkjärguline vähenemine ning uute kanalite ning platvormide pealetung, interaktiivse meedia areng ja elektroonilise meedia edendamine," kirjutas ettevõtte juhatus majandusaasta aruandes.

Müügitulust 68 protsenti moodustas veebiportaalide tegevus ja 22,6 protsenti ajalehtede kirjastamine. Väiksem osa tulust teeniti peakontori ning uudisteagentuuride tegevusest ja muust teenindusest.

Ettevõtte keskmine töötajate arv suurenes aastaga 48 inimese võrra 554 töötajani. Palgakulu langes aga 13,6 miljonilt eurolt 12,1 miljonile eurole.

Postimees Grupil on tütarettevõtted nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Lisaks uudisteportaalidele kuuluvad gruppi ka maakonnalehed Tartu Postimees, Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja, Lõuna-Eesti Postimees.

Postimees Grupi omanikud on läbi valdusfirmade 78 protsendiga Margus Linnamäe ja 20 protsendiga Ivar Vendelin.

Toimetas Martin Vaher