Carlo Alberto Brusa Foto: Facebook

Prantsusmaal on elavat vastukaja tekitanud juhtum, kus vaktsiini tõttu surnud mehe omastele ei maksta kindlustushüvitist välja, kuna tegemist on eksperimentaalse vaktsiiniga, vahendab Free West Media.

Prantsusmaal Pariisis elanud endine edukas ettevõtja tegi oma lastele ja lastelastele mitme miljoni dollari suurused kindlustuspoliisid ja lasi end seejärel koroonavaktsiiniga vaktsineerida. Vana mees suri vaktsiinikahjustuste tõttu. Kuigi arstid kinnitasid surma põhjusena vaktsiini ja sellega nõustus ka kindlustuskompanii, omastele hüvitist välja ei makstud. 

Kindlustusfirma tõi põhjuseks, et tegemist on eksperimentaalse vaktsiiniga, mille kõrvatoimed on teada ja avalikustatud. Seetõttu osutas kompanii, et iga inimene, kes laseb end vaktsineerida, osaleb eksperimendis omal vastutusel.

Surnud mehe perekond kaebas kindlustuskompanii kohtusse, kuid kohus jättis kompaniile õiguse. "Eksperimentaalse vaktsiini kõrvalmõjud on avalikustatud ja surnud mees ei kaevanud, et ta ei teadnud nendest mitte midagi, kui ta lasi end vabatahtlikult vaktsineerida. Prantsusmaal ei ole seadust ega kohustust, mis oleks teda vaktsineerima sundinud. Seetõttu on tema surm sisuliselt suitsiid," põhjendas Prantsuse kohus otsust.

Prantsuse peavoolumeedia vaikis juhtumi täielikult maha. Sündmuse tõi avalikkuse ette surnud mehe perekonna advokaat Carlo Alberto Brusa.

Toimetas René Allik