Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni meelest ei vasta teda mitteväärtustav erakonna Rootsi demokraadid liider Jimmie Åkesson Rootsi väärtustele. Foto: Scanpix

Loetud päevad enne Rootsi parlamendivalimisi on Prantsuse president Emmanuel Macron mõistnud teravalt hukka Rootsi Demokraatide liidri Jimmie Åkessoni, kes “ei vasta Rootsi väärtustele.”

Macroni kommentaar kõlas pärast seda, kui Åkessonilt küsiti teledebatis, kas ta pooldaks Macroni või Vene presidenti Vladimir Putinit.

Åkesson vastas, et ta “ei taha neist kumbagi,” kirjutab Breitbart.

“Mul pole vaja valida,” selgitas Åkesson. “Kellelgi pole tarvis kõhelda, mida ma arvan Venemaa agressiivsest välispoliitikast või Putini agressiivsest imperialistlikust režiimist Venemaal, aga see ei tähenda, et mul oleks valida vaid läbi Euroopa Liidu kulgev vasakliberaalne imperialist” Macron.

Macron vastas Rootsi saates Agenda: “See näitab, et selle erakonna liider ei tea, kuidas hinnata väärtusi.”

“Kui sa ei suuda valida Prantsuse või Vene presidendi vahel, siis see näitab, et see isik ei vasta Rootsi väärtustele,” ütles Macron.

Macronile vastas omakorda Åkesson, kes küsis: “Mis põhjusel peaksin ma valima nende kahe riigipea vahel? Üks on agressiivne imperialist, ja teine on vasakpoolne Euroopa Liidu föderalist.”

Obama prantslastele: Macroniga edasi!