Marine Le Pen Itaalia telesaates "Quarta Repubblica" käesoleva aasta 8. oktoobril. Foto: Scanpix

Marine Le Pen on järjekordse uurimise all pärast seda, kui avalikustas Twitteris talle saadetud kutse tulla psühhiaatrilisse ekspertiisi.

Prantsuse kohtusüsteemi väitel vajab Le Pen ekspertiisi, kuna ta avaldas pilte Islamiriigi (ISIS, Daesh vms) metsikustest, reageerides tema erakonda moslemitest terroristidega võrrelnud ajakirjaniku kommentaarile.

Kutset ekspertiisile põhjendas kohtuvõim vajadusega veenduda, kas parlamendiliige, endine presidendikandidaat ja erakonna Rahvuslik Liit liider on võimeline mõistma küsimusi ja neile vastama.

Ekspertiisikutset avalikustades kirjutas Le Pen, et Prantsusmaa on muutumas totalitaarseks riigiks.

"Opositsiooni vastu rakendatakse kõikvõimalikke meetmeid, et seda kahjustada, takerdada ja alandada… Need on ebademokraatliku süsteemi tunnused. Need on totalitaarse riigi tunnused," ütles Le Pen.

Le Pen tõi samuti esile, et tema üle tahetakse kohut mõista "paragrahvi alusel, mida kasutatakse seksitöötajate, psühhopaatide, pervertide ja kiskjalike seksuaalkurjategijate vastu."

Viimane väide leiab kinnitust ka Pariisi ülikooli professori Guy Millière' artiklis "Kas terrorismi kritiseerimine on vaimuhaigus?"

Nagu viitab dr Millière, juhtis advokaat Regis de Castelnau tähelepanu tõsiasjale, et Le Penile süüdistuse esitamiseks kasutatud seadust rakendatakse reeglina "pervertide" ja "psühhopaatide" suhtes ning "psühhiaatrilist ekspertiisi" tahetakse tulenevalt tõsiasjast, et selliste isikute kriminaalkaristustega kaasneb sageli kohustuslik psühhiaatriline ravi.

Marine Le Pen süüdistajatele: minu töö poliitikuna on mõista hukka vaenlaste teod