Presidendiks pürgiv Jaak Jõerüüt kohtus Rahvusraamatukogu kuppelsaalis Vabaerakonnaga. Pildil vasakult Krista Aru, Artur Talvik ja Jaak Jõerüüt. Foto: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooniga kohtumast keeldunud Jaak Jõerüüt annab teada, et tema jaoks ei ole kooseluseadus juriidilisele praagile ja kommunikatsioonivigadele vaatamata “pärispatt” ja perekaitsjad võiksid võidelda hoopis perevägivalla vastu.

“Ehkki ma märkan kooseluseaduse puhul tekkinud juriidilist praaki ja kommunikatsioonivigu, ei pea ma seda pärispatuks,” kirjutab Jõerüüt ja lisab argumendi, mida mitmed kooseluseadust toetavad inimesed on debatis kasutanud: “Ühtlasi ootaksin, et traditsioonilise perekonna kaitsjad võitleks kogu oma kirega neis peredes esineva masendava perevägivalla vastu.”

Jõerüüdi sõnul on EKRE-l ja temal kindlasti olemas mõned ühised seisukohad “Eesti asja” ajamisel, kuid lähedase platvormi leidmine mitmetel kuumadel teemadel praeguses presidendivalimise kontekstis on nähtavalt lootusetu.