Meedias ja sotsiaalmeedias hakkas pärast meeleavaldust levima järgnev pilt, millel roosa mantli, roosa mütsiga ja põsele maalitud liblikaga ilus väike tüdruk hoiab käes roosat õhupalli kirjaga "PEDED KOJU KAPPI":


Foto: Rauno Volmar / Delfi.

Kuigi algselt laekus meile informatsioon, et sellise tekstiga õhupalle jagas näitleja Henrik Kalmet või tema keskaegsesse mungaürpi rüütatud salapärane kaaslane, siis täiendava informatsiooni pinnalt peame nentima, et kuigi õhupall pärineb Kalmeti kimbust, siis oli see üleandmise hetkel ilma provokatiivse loosungita – see lisati sinna hiljem. Siinkohal pean sobilikuks Henrik Kalmeti ees eksliku info levitamise pärast vabandada!

Kahtlusteks, et palli jagaja oli just nimelt Kalmet, andis aga alust tõsiasi, et tema ja tema saatja käes oli tõepoolest vähemalt üks õhupall provokatiivse kirjaga "KAPPI TAGASI" – kirjaga, mis oli pea-aegu identne tüdrukukese käes olnud pallil kirjutatuga.

Samuti suurendas kahtlustusi tõsiasi, et Kalmet siiski jagas meeleavaldusel õhupalle, kuigi tema hilisema väite kohaselt ei olnud neile midagi peale kirjutatud – see väide osutus aga valeks, nagu alljärgnevast selgub.

Kuigi tüdruku õhupallile Kalmet ei kirjutanud, siis võis sellele kirjutanud tüdruku saatja saada inspiratsiooni just Kalmeti ja tema kaaslase sarnastelt õhupallidelt.

Kirjadega õhupalle on näha ka Postimehe tugevalt kooseluseaduse toetajate poole kallutatud videoloos "Miks on inimesed kooseluseaduse vastu?", kus saab lisaks Mihkel Rauale sõna sekka öelda ka roosasid õhupalle lennutav Kalmet, kelle selja taga on koha sisse võtnud ka tema saatja, kelle õhupallidel on kirjad selgelt näha.

Kui Kalmet väitis, et nende õhupallidel olid kirjad "EI PATULE" "JAH HÜVELE" ja "EI SEADUSELE”, siis jättis ta aga mainimata, et pallikimbus olid ka õhupallid kirjadega "ELAGU HÜVE" ja "KAPPI TAGASI!", nagu juuresolevatelt piltidelt selgesti näha on.

Lisaks Postimehe poolsele audiovisuaalsele dokumentatsioonile on olemas veel ka ühe osaleja ülesvõte hetkest, mil Kalmeti seni tuvastamata kaaslane õhupallidega rahvamasside keskel viibib ning ei ole ka välistatud, et neid seal jagab.

Hiljem saigi kinnitust kahtlus, et "vaga vend" Henrik Kalmet, Tallinna Linnateatri näitleja, kes istub tõenäoliselt samas paadis Sihtasutusega Patriarhaadi ja Keskaja Kaitseks, mis kujutab endast SAPTK pilaportaali Facebookis, jagas koos oma kapuutsi taha peitunud "vaga" kompanjoniga kirjadega palle ka lastele, nagu alljärgnev pilt selgelt tõestab:


Foto: Ilmar Saabas / Delfi.

Kalmet
on ka juba eelnevalt traditsioonilise perekonna vastu välja astunud, korraldades Kanuti Gildi saalis manifesti "Petitsioon pereväärtuste vastu."

Kalmet ise kommenteeris juhtunut Delfile järgmiselt:

„Meil ei olnud mingit soovi seda tüüpi provokatsiooni tekitada. On väga kahju ja väga kurb, kui kellegi kätte sattusid sellised õhupallid, aga see ei olnud meie eesmärk.“

Siinkohal tuleks aga täpsustuseks märkida, et need õhupallid ei sattunud lihtsalt kellegi kätte, vaid Kalmet koos kaaslasega andsid need noortele poistele. Juhusest haaras koheselt kinni ka Delfi fotograaf Ilmar Saabas, kes noorsandid süüdimatult koos provokatiivsete õhupallidega jäädvustas – nii head võimalust ei saa ju peavoolumeedia käest lasta. Muuseas on ka huvitav fakt, et mõlemad intsidendid jäädvustati just Delfi fotograafide poolt Rauno Volmari ja Ilmar Saabase isikus.

Kalmet
, selgitab aga omalt poolt, et õhupallide hulga peale oli ühel hetkel lihtsalt suur tung.

„Kõik lapsed tahtsid järsku endale ka õhupalli. Me lahkusime ürituselt ja andsime need õhupallid lihtsalt ära. Tegemist ei olnud nii-öelda provokatsiooniga."

„Me ei olnud seal üritusel õhupallide jagamise pärast. Need pallid said nad täiesti minu mõtlematusest,“ ütles Kalmet ning selgitas, et kaamerasilma ette püütud poisid olid ainsad lapsed, kes üritusel endale kirjadega õhupallid said.

Võib ju tõesti tõele vastata, et teised meeleavaldajad endale kirjadega õhupalle ei saanud, kuid vastuoluliseks jääb siiski väide, et Kalmet koos kaaslasega ei olnud üritusel õhupallide jagamise eesmärgil, kui nad just seda seal tegidki – sellisel juhul tekib küsimus, et miks nad üldse need õhupallid endaga kaasa võtsid?

Igal juhul on selge, et Kalmeti õhupallidel olnud sõnum oli selgelt provokatiivne ja vastuolus meie meeleavalduse keskse sõnumiga, mis ei ole suunatud ühegi inimese vastu, vaid tervete pereväärtuste kaitsmisele ja hoidmisele.

Sellist provokatsiooni ei saa kindlasti heaks kiita, sest sisuliselt levitavad nad meeleavaldusel perekonna ja demokraatia kaitseks loosungeid, mille kasutamises nad kooseluseaduse vastaseid ise süüdistavad, võimaldades seeläbi peavoolumeedial lapsi alatult ära kasutades toota odavat ja näotut propagandat kooseluseaduse vastaste mustamiseks ning olles ka mõnele ebakultuursele osaleja halva inspiratsiooni allikaks.

Siinkohal tuleks veelkord meenutada, et madalad vahendid madaldavad ka eesmärki.