Protest Valge Maja juures Brett Kavanaugh' vannutamise puhul USA ülemkohtu kohtunikuks käesoleva aasta 8. oktoobril. Illustreeriv foto: Scanpix

Tsehhi investor Zdeněk Bakala on kaevanud kohtusse USA ettevõtte Crowds on Demand, kes on väidetavalt palgatud viima läbi väljapressimist tema suhtes, mis väljendub protestijate palkamises marssima ümber tema kodu Californias.

Bakala kinnitusel tegutsevad Crowds on Demandi töövõtjad tema kodu ümber Praha investeeringuhalduri Pavol Krúpa tellimusel, kes lubab kampaaniaga jätkata, kui Bakala ei maksa talle 23 miljonit dollarit.

The Sacramento Bee juhib Los Angeles Timesi uudist kajastades tähelepanu "põhiteemale" ehk sellele, kuidas Crowds on Demand hoopleb oma kodulehel, et tagab oma klientidele nende poolt tellitud "protestid, meeleavaldused, piketid, paparatsod ja muud leidlikud PR-trikid."

"Me pakume kõike, kaasa arvatud inimesed, materjalid ja isegi ideed," täiendab ettevõte.

Kinnimakstud protestijad on reaalsus, sedastavad ajakirjanikud.

ZeroHedge on ettevõtte saavutusi uurides toonud ühe näitena esile, kuidas Crowds on Demand lavastas New Yorgis meeleavalduse välismaise poliitiku toetuseks, kes külastas Ühendatud Rahvaste organisatsiooni (ÜRO).

"Meie ülesanne oli tagada, et see liider võetaks USA publiku poolt hästi vastu ning tunneks end ÜRO juures tegutsedes enesekindlalt," tutvustab Crowds on Demand oma tööotsa olemust.

Selleks "tekitati mitmekesise koosseisuga toetusmeeleavaldused."

PR-teenus protesti plaanijale: värba näitlejad