Pühapäevases raadiosaates “Räägime asjast” võttis rahvuskonservatiiv Martin Helme välispoliitilised teemad – nimelt Itaalia uue valitsuse loomise takistamise ja aktivist Tommy Robinsoni vangi saatmise Suurbritannias – kokku tõdemusega, et Euroopas on meie silme all sündimas totalitarism ning järgnevatel aastatel ootab meid ees eksistentsiaalne võitlus.

“Itaalias lahti rulluv olukord ja see, mis toimub Tommy Robinsoniga, need on ühe suure protsessi kaks erinevat lugu. Ja see protsess ise on totalitarismi sünd meie silme all Euroopas,” rääkis Martin Helme, pidades Itaalia puhul silmas katseid nurjata euroskeptilise valitsuse sündi.

“Me ei räägi enam sellest, kas meil on eurorahad või mitte euro rahad, või me ei räägi isegi enam põhimõtteliselt immigratsioonist või homoabieludest, mida meile peale surutakse – need on kõik sellesama protsessi ilmingud, sümptomid,” jätkas Helme ning lisas:

“Aga see protsess ise on – meid üritatakse orjastada, meilt võetakse meie vabadusi ära, ja koos sellega loomulikult meie riik ära, sellepärast, et muidu ei ole võimalik meie vabadusi ära võtta. Kõigepealt tuleb see riik täielikult nurjata ja täiesti äraspidiseks muuta, mis on Eestis väga edukalt juba tehtud, aga meilt tahetakse lõplikult ära võtta meie vabadusi.”

“Ja see on eksistentsiaalne võitlus, mis meil järgnevatel aastatel ja aastakümnetel ees seisab,” võttis Martin Helme oma mõttekäigu kokku.

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.