Martin Helme ja Mart Helme. Foto: Scanpix

Vaadates tagasi 2017. aastale, meenutas Mart Helme raadiosaates “Räägime asjast” hinge läinud ridu laulust “Maa tuleb täita lastega” ning märkis, et 26–28 aastat on mööda läinud ja “tegelikult me oleme samas seisus – meil on ikka vaja võidelda sellega, mis on valelik ja võõras ja vaenulik. Ja seda on selle aasta sees olnud tohutult palju.”

Mart Helme lisas, et külma sõja järgse aja jooksul on riikide juhtimise suunamise üle võtnud süvariigid ehk eriteenistused, mis on paika pannud oma sihid ja agendad, ja kui ilmuvad poliitikud nagu Ungari peaminister Viktor Orbán, erakond Õigus ja Õiglus Poolas, uus Tšehhi president ja valitsus, USA president Donald Trump, Brexiti eestvõitlejad või nagu EKRE, siis nende vastu hakatakse kõigi alatute vahenditega võitlema.

Teine saatejuht Martin Helme märkis, et globalistlik agenda seisab kahel suurel jalal: rikkuse koondamine väikese kliki kätte ning demokraatia lõpetamine ja vabaduste kaotamine.

Saates kommenteeriti erinevaid sise- ja välispoliitilisi teemasid, mis iseloomustasid aastat 2017.

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00 (seekord erandkorras esmaspäeval, 1. jaanuaril). Saadet saab järelkuulata siit.

Maa tuleb täita lastega
(Hando Runnel, Vello Toomemets)

Maa tuleb täita lastega
ja täita lastelastega
ja lastelastelastega,
maa tuleb täita lastega
ja laulude ja lastega
ja kõige vastu võidelda,
mis võõrastav või vaenulik,
mis vaenulik või valelik
ja võidelda, kus võimalik,
kus võimalik ning vajalik,
sest elu kõik on ajalik
ja lastele jääb tulevik.

Maa tuleb täita lastega
ja lastelastelastega,
kui olev tahab olemist
ja tuleviku tulemist,
maa tuleb täita lastega,
maa oma enda lastega,
ja laulude ja lastega,
maa tuleb täita lastega.
Maa tuleb täita lastega
ja täita lastelastega
ja lastelastelastega,
maa tuleb täita lastega.