Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta. Foto: Margus Ansu, Postimees/Scanpix

EKRE poliitikud Mart Helme ja Martin Helme nentisid raadiosaates "Räägime asjast", et võrdõigusvoliniku institutsioon on kuritegelik ja see tuleb kiiremas korras likvideerida. Saates oli veel juttu isesüttivatest Süüria naistest, president Kaljulaidi sõnavõtust homoteemal, Donald Tuski jätkamisest senisel ametikohal, Hollandi valimistest ja Keskerakonna kannapöördest.

Möödunud nädalal pälvis avalikkuse tähelepanu võrdõigusvoliniku sekkumine koolivormi küsimusse. Nimelt polnud üks lapsevanem nõus, et Harjumaa Peetri koolis nõutakse algklasside tüdrukutelt koolivormi osana seelikut, ja ta kaebas volinikule. Seda kommenteerides nentis Martin Helme, et igal ajal ja igas ühiskonnas on pealekaebajaid ning et inimloomus on sama Kaini ja Aabeli ajast saadik.

"Meil on loodud riiklik institutsioon, kes motiveerib selliseid pealekaebamisi, kelle ainus töö ongi kutsuda esile selliseid lõhestajaid ja kultuurikatkestajaid tulema oma nurinaga lagedale, et siis riik oma jõu ja võimu raskusega saaks lajatada kuhugi koolile vastu pead ja öelda, et nii ei tohi, nii ei saa," rääkis Martin Helme ja lisas:

"Kui juba luuakse selline institutsioon, mis peab võitlema normaalsuse vastu ehk siis igasuguste homode eest, igasuguste feministlike jälkuste ja haigete arusaamade eest, siis seda ta teeb – ta teeb seda innuga, ükskõik, kelle sa sinna paned."

"Võrdõigusvoliniku institutsioon on kuritegelik institutsioon, mis tuleb kiiremas korras likvideerida," ütles Martin Helme

"Absoluutselt, ja kui meie valitsuse teeme, siis me selle kinni paneme," kinnitas ka Mart Helme.

Martin Helme sõnul ei tasu hellitada illusiooni, et konservatiivid võiksid hakata esitama omalt poolt kaebusi.

"Sellised institutsioonid on loodud väga ühesuunalise marsi jaoks. Ja see ühesuunaline marss on traditsiooniliste väärtuste lammutamine, hävitamine, maha surumine, traditsiooniliste inimeste tagakiusamine," nentis ta.

"Lõppeesmärk on kogu ühiskonna sidususe hävitamine," lisas omalt poolt Mart Helme. "Perekonda ja traditsioone, mis ühiskonda püsti on hoidnud siiamaani, püütakse asendada mingisuguste lokaalsete, hajusate ja ebapüsivate kooslustega, mis just nagu peaksid kujutama endast ühiskonna vundamenti, aga mis ei kanna vundamendina välja. Aga lõppeesmärk on ühiskonnas tekitada sidususeta inimeste mass, keda on lihtne kamandada ja manipuleerida, kes ei ole võimelised mobiliseeruma ükskõik missugusele sigadusele süstemaatiliseks vastupanuks."

Saadet saab järelkuulata siin.