Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Reformierakond on erakondade reitingute kindel liider ligi kolmandiku valimisealiste kodanike toetusega, ent Eesti 200 ja sotsialistide leer on pöördunud langusesse, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,9%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,5%, ja Keskerakonda 16,9% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal jätkab kindlalt Reformierakond ning teisel kohal EKRE, kummagi erakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud ning kahte erakonda lahutab 9,4 protsendipunkti. Populaarsuselt kolmandaks tõusis nädalaga Keskerakond, kes möödus langustrendis Eesti 200-st.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (16,6%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (5,9%) ning Isamaa (4,8%).

Eesti 200 toetus langes nädalaga ühe protsendipunkti võrra ning võrreldes märtsi alguses saavutatud tipuga on parlamendiväline erakond kaotanud oma toetusest 3,1 protsendipunkti.

SDE toetus on viimase nelja nädalaga langenud kahe protsendipunkti võrra ning on nüüd madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat Eesti AS erakondliku eelistuse küsitlustega alustas. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,8% ja opositsioonierakondi 32,2% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 21. märtsist 18. aprillini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi