Kaja Kallas Brüsselis. Foto: Scanpix

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitluse kohaselt juhib erakondade reitingu edetabelit Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE). Reformierakonna toetus on aga käesoleva aasta märtsi algusega võrreldes vähenenud 14,6 protsendipunkti võrra.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 23,9%, Keskerakonda 21,7% ja Reformierakonda 20,9% valimisõiguslikest kodanikest.

Populaarseima erakonnana jätkab EKRE ning teisel kohal on Keskerakond, kummagi erakonna toetus nädalaga ei muutunud.

Eelmisel nädalal kolmandaks langenud Reformierakonna toetus liigub aga jätkuvalt langustrendis ning on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest. Reformierakonna vahe EKREga on 3 protsendipunkti. Nii kaugel pole Reformierakond liidrikohast alates 2019. aasta algusest veel kordagi olnud. 

Reformierakonna toetus oli käesoleva aasta kõrgeimal tasemel märtsi alguses (35,5%). Alates sellest hetkest on peaministripartei püsinud suurem osa ajast langustrendis ning praeguseks on toetus märtsi algusega võrreldes vähenenud 14,6 protsendipunkti võrra. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (14,4%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (8,6%) ning Isamaa (7,8%). Eesti 200 toetus on viimastel nädalatel liikunud tõusvas joones ning viimase viie nädalaga on parlamendiväline erakond oma toetust kasvatanud 2,5 protsendipunkti võrra. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 42,6% ja opositsioonierakondi 40,3% vastajatest.

Küsitlusperioodil 27. oktoober – 22. novembr küsitleti 4002 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi