Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Reformierakond kasvatas toetust, keskerakonna soosing langeb. EKRE on jätkuvalt tubli tulemusega teisel kohal, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,1%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 27,3%, ja Keskerakonda 13,2% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9%), Isamaa (7,6%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,5%). 

Kui riigikogu valimised peaksid toimuma täna, siis saaks Reformierakond Riigikogus 37 kohta, EKRE 30 kohta, Keskerakond 13 kohta, Eesti 200 8 kohta, Isamaa 7 kohta ning Sotsiaaldemokraadid 6 kohta.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga 1,4 protsendipunkti võrra ning viimase nelja nädalaga on see tõusnud 3,1 protsendipunkti võrra.

EKRE toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud ning kahte kõige populaarsemat erakonda lahutab hetkel reitingutabelis 5,8 protsendipunkti.

Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on viimase nelja nädalaga langenud 3,1 protsendipunkti võrra ning on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,2% ja opositsioonierakondi 40,5% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 27. septembrist 25. oktoobrini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetas Markus Järvi