Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Reformierakonna toetus on viimase kolme kuuga kasvanud 11,7 protsendipunkti võrra. Valitsuserakondi soosib aga üle poole valimisealistest kodanikest, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS küsitluse tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,4%, ja Keskerakonda 17,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus tõusis nädalaga ühe protsendipunkti võrra ning jõudis 33%-ni. Viimase kolme kuuga on peaministripartei toetus kasvanud 11,7 protsendipunkti võrra ning on hetkel kõrgeimal tasemel alates eelmise aasta aprillist.

Teisel kohal on EKRE, kes jääb Reformierakonnast 11,6 protsendipunkti kaugusele ning kolmandal kohal olev Keskerakond EKREst omakorda 3,6 protsendipunkti kaugusele. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (13%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,7%) ning Isamaa (5,1%). Eesti 200 toetus on jätkuvalt langustrendis ning viimase kolme kuuga on see langenud 6,7 protsendipunkti võrra. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 50,8% ja opositsioonierakondi 33,2% vastajatest. Viimati oli koalitsioonierakondade summaarne toetus vähemalt 50% eelmise aasta juuni alguses.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 12. aprillist 9. maini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi