Kaks Kallast. Fotokollaaž: Objektiiv

Võrreldes eelmise nädalaga pole erakondade reitingutes suuri muutusi märgata. Reformierakonna toetus püsib kõrgel, Eesti 200 soosing valimisealiste kodanike seas liigub aga langustrendis, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS küsitluse tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 31,6%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 21,5%, ja Keskerakonda 16,9% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus oli praegusest kõrgem viimati aasta tagasi, eelmise aasta aprilli lõpus. Teisel kohal olev EKRE jääb Reformierakonnast 10,1 protsendipunkti kaugusele ning EKRE ja kolmandal kohal oleva Keskerakonna vahe on 4,6 protsendipunkti. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (15,6%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,1%) ning Isamaa (5,1%). Eesti 200 toetus langes nädalaga 1 protsendipunkti võrra ning võrreldes märtsi alguses saavutatud tipuga on parlamendivälise erakonna toetus praegu 4,1 protsendipunkti võrra madalam. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,5% ja opositsioonierakondi 32,7% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 28. märtsist 25. aprillini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi