Reformierakonna valimisreklaam. Kuvatõmmis.

Krõbedatest elektriarvetest hoolimata on Reformierakonna toetus pöördunud kergesse langusesse, EKRE toetusprotsent rühib aga mingil põhjusel ülesmäge, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,5%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 22,8%, ja Keskerakonda 16% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,3%), Isamaa (8,1%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,8%). Eesti 200 märtsi algusest kestnud langus on praeguseks peatunud ning Isamaa möödus nädalaga reitingutabelis SDE-st.

Reformierakonna toetus langes nädalaga ühe protsendipunkti võrra ning viimase kahe nädalaga on peaministripartei toetus langenud kahe protsendipunkti võrra. EKRE toetus tõusis nädalaga ühe protsendipunkti võrra ning kahte kõige populaarsemat erakonda lahutab nüüd 9,7 protsendipunkti.

Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,4% ja opositsioonierakondi 38,8% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 9. augustist 5. septembrini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Markus Järvi