Sots Riina Sikut näitab riigikogu infotunnis siseminister Mart Helmele keskmist sõrme, 15. mail 2019, Tallinnas. Foto: kuvatõmmis riigikogu infotunni videosalvestisest

Sotsialistid edastasid erakondade võidujooksus Isamaad ja erakonda Eesti 200, kuid endiselt naudib kõige suurema hulga küsitletute soosingut Reformierakond, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste küsitlustulemuste põhjal toetab Reformierakonda 34,4%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 19,8%, ja Keskerakonda 16,3% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond (9,3%), Isamaa (8,9%) ning Eesti 200 (8,9%). SDE on alates juuni lõpust oma toetust kasvatanud 3 protsendipunkti võrra ning see on nad värskete tulemuste põhjal tõstnud Eesti 200 ja Isamaa ette populaarsuselt neljandaks erakonnaks. Praegusest kõrgem oli SDE toetus viimati 2020. aasta oktoobris.

Reformierakonna toetus on viimase kahe nädalaga 1,2 protsendipunkti võrra tõusnud ning on taas üle 34%. EKRE toetus on viimased neli nädalat püsinud 19-20% vahel. Keskerakonna toetus on viimaste tulemuste põhjal samal tasemel, kuhu ta langes pärast Ukraina sõja algust. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 52,6% ja opositsioonierakondi 36,1% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 12. juulist 8. augustini ning kokku küsitleti 4006 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetas Markus Järvi