Pilt: railbaltic.info

Riigikogu arutab teisipäeval, 13. detsembril Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanekul olulise tähtsusega riikliku küsimusena Rail Balticu tulevikku.

Ettekandega astuvad üles juhtimisteaduste dotsent Endel Oja, Eesti Ostu- ja Tarneahelate Juhtimise Ühingu auliige Illimar Paul, MTÜ Avalikult Rail Balticust juhatuse liige Priit Humal ning EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

Helme sõnul on Rail Baltic sedavõrd mahukas projekt ja oluline otsus Eesti jaoks, et erakond pidas vajalikuks tuua see teema arutamiseks riigikogu suurde saali.

"Soovime anda valitsusele müksu, et nad ei teeks rumalaid otsuseid, mis mõjutavad meie riigieelarvet, majandust, regionaalpoliitikat, looduskaitset, kokkuvõttes kõigi Eesti inimeste tulevikku. Kutsusime teemat arutama oma ala spetsialistid, et arutada, milline peaks olema Rail Balticu tulevik."

Helme sõnul püüavad mõned poliitikud jätta avalikkusele muljet, et Rail Balticuga seoses on kõik juba otsustatud ja arutada pole enam midagi.

"Rahvale üritatakse selgeks teha, et rong on läinud. Aga rong ei ole läinud. Me loodame, et valitsuse vahetusega muutub ka mõtteviis ning häirekella lööjatest ja alternatiivide pakkujatest teerulliga enam üle ei sõideta."

Olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu on avalik, seda on võimalik jälgida riigikogu rõdult või internetis.

Teisipäevane riigikogu istung algab kell 10 ning arutelu Rail Balticu üle on kavas viienda päevakorrapunktina.