Vanem naine tahvelarvuti taga. Foto: Rawpixel.com/Bigstockphoto.com

Rootsi “netivihainspektori” Näthatsgranskaren eestvedaja Tomas Åberg saab riigiraha selle eest, et kannab ette pensionäridest ja teistest, kes Facebookis migratsioonist kriitiliselt kirjutavad.

Äsja andis Åberg teada, et tema märguanded politseile on saavutanud suisa 144 süüdimõistmist vihakõnes, vahendab ZeroHedge.

“1218 teavitust politseile 2017-2018. 144 vihakõnes süüdimõistmist, 214 taotlusest. Paljud ootavad kohtu alla andmist!” kirjutas Åberg Twitteris.

“10x kasv süüdimõistmiste vallas.”

Rootsi riiklik noorsoo- ja kodanikuühiskonnaamet MUCF (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor) on ettevõtmisse suunanud üle 150 000 euro, millest lõviosa läheb Åbergi palgaks.

Varasemate kajastuste valguses on rootslastest netivihainspektorid hakanud saama raha ka Euroopa Liidult.

Läinud kevadel esitas Rootsi suurimaid ajalehti Aftonbladet Åbergi “Rootsi kangelase” kandidaadiks, kuid võttis kandidatuuri tagasi teate peale, et too oli piinanud surnuks omaenda loomi.

Süüdistusest pääses Åberg tookord vältides väidetavalt hagi kättesaamist.

Åbergi sõnutsi “arendasid nad välja programmi otsimaks sotsiaalmeediast kuritegelikke võrgustikke märksõnade, sõnakombinatsioonide ja väljendite alusel, mis võivad kujutada endast kuritegusid.”

Juba töö algjärgus oli Åberg šokeeritud sellest, kuivõrd paljud nende poolt politseisse kaevatud kahtlustatavad osutusid üle 65 aasta vanusteks naisteks.

Toimetas Urho Meister

Rootsi “internetipolitsei” imestab vanaprouade hirmsa viha üle