Rootsi peaminister ja sotside esimees Stefan Löfven (vasakul) äsjaste üldvalimiste eel Stockholmis lasteaeda külastamas. Mida ta pisipõnnilt küsib? Foto: Scanpix

Rootsi riigilasteaia kasvataja on anonüümsuse kilbi kaitse all paljastanud olukorra, kus ülemused käsivad julgustada poisse kleite kandma ning algatada väikelastega vestlusi sellest, kuidas "poisid armuvad poistesse ja tüdrukud tüdrukutesse."

"Anna", kes on töötanud kõnealuses lasteaias kaks aastat, märkas lastele raamatuid lugedes, et rootsi keeles esinevad soopõhised pronoomenid olid valge korrektoriga kinni kaetud ning nn neutraalsega asendatud, vahendab Världen Idagi artiklit InfoWars.

Veidi hiljem avastas Anna, et lugemisvarast olid välja praagitud populaarsed raamatud Vahtramäe Emilist ja Pipi Pikksukast, kuna nendes ei sisaldu sooneutraalseid aspekte.

Küll aga olid riiulid "tulvil lasteraamatuid sellistel teemadel nagu transseksuaalsus ja homoseksuaalsus."

Muuhulgas nägi Anna 1- ja 2-aastasi lapsi osalemas grupidiskussioonis, kus kasvatajad neile selgitasid, et "tüdruk võib armuda tüdrukusse ja poiss poisisse."

Seejärel küsiti pisipõnnidelt: "Kellesse sina armunud oled?"

Üks segaduses poisike pahvatas seepeale, et "oma Legosse."

Nukud, autod ja rongid olid lasteaias keelatud, kuna nood on sooliselt määratlevad. Kord oli üks poiss pannud endale selga tuletõrjekostüümi. Tuli üks kasvataja ja küsis: "Sa ju tead, et võid kleidi selga panna, kui soovid?"

"Aga ma ei taha kleiti, tahan seda kostüümi," ütles poiss. "Aga sa ju tead, et sa võid [kleidi] panna," märkis kasvataja.

Lokulööja sõnutsi on indoktrineerimisega kaasas ka mõned lapsevanemad. Kord tuli oma pojale järele ema, ning Anna ütles poisile, et "su ema tuli."

Mille peale ema teatas, et "ma ei ole nende ema, ma olen nende vanem."

Ka ülemused on käskinud Annal mitte öelda ema" ja "isa", kuna "lapsel võib olla kaks samast soost järelevaatajat."

Anna meenutab, kuidas üks 3-aastane tüdruk kord kuulutas, et "täna olen ma poiss!", kuid küsis temalt hiljem: "Kas ma olen poiss või tüdruk?"

"Sa oled tüdruk," kinnitas talle Anna, eirates direktiive.

"Ma ei saa neid reegleid järgida. Ma lihtsalt ei saa seda teha. Nad on vastuolus kõigega, mida ma tean."

1- kuni 5-aastastele suunatud sooideoloogia kursus raputab valimisi Rootsis