Rootslasest habemik kleidi ja plakatiga Stockholmis homoparaadil. Foto: Annika Af Klercker, Reuters/Scanpix

Rootsi tervishoiuminister on tõotanud tõsta nn "sooidentiteediga" tegelevate kliinikute toetust pärast teateid, et väidetavalt sellist teenust tahtvate laste arv kasvab tempos 100 protsenti aastas.

Nagu ütles ajalehele Afronbladet Astrid Lindgreni lastehaigla psühhiaater Louise Frisén, käisid nende asutuses mullu vastuvõtul 197 last, keda huvitas soovahetus.

Friséni sõnutsi suurenevad need "arvud igal aastal 100 protsenti ning meie vastuvõtule tulevad üha nooremad ja nooremad inimesed ning üha enam ja enam lapsi tuleb väga noores vanuses."

Psühhiaater lisas, et "täiskasvanute puhul on kasv sama kiire," vahendab Breitbart.

Karolinska haigla sooidentiteedi tiimi esimehe Cecilia Dhejne sõnutsi on sugupoolt vahetada soovivate laste arvu kasv Rootsi ühiskonna "paranenud avatusest," kuid ta hoiatas, et ressursid on otsakorral.

Ta kurtis, et "noored inimesed peavad Rootsis liiga kaua ootama sooidentiteedi kindlakstegemise uuringute ja sellele järgneva ravi eri etappidega."

Dhejne arvates oleks kogu ühiskonnale kasulikum, kui inimesed saaksid võimalikult varajases nooruses soo vahetatud, et nad "ei peaks tundma ennast halvasti."

Rootsi tervishoiuminister Gabriel Wikström ütles, et sellised vajakajäämised "ravi igas staadiumis on täiesti vastuvõetamatud."

Juba ongi valitsus moodustanud komisjoni, kes asub tuvastama teenusega seotud auke, lõhesid ja ajalisi nihkeid kogu riigi ulatuses ning tulemused kantakse ette oktoobris.

Samal ajal jõuab avalikkuse ette kasvavas koguses tõendeid selle kohta, et soovahetuse mõtetega lapsed on psühholoogiliselt segaduses. Oma avatud kirjas hoiatas lastearstide ühendus American College of Pediatricians, et "viia lapsed seisundisse, kus nood usuvad, et terve elu täis vastassugupoole kehastamist keemiliste ja kirurgiliste vahenditega on normaalne ja tervislik – see on laste kuritarvitamine."