Siseminister Horst Seehofer tunneb ühisosa sakslastega, kes võha tõttu Chemnitzi tapatöö pärast tänavale tulid. Foto: Wikipedia

Saksa meedia andmetel on siseminister Horst Seehofer nimetanud migratsiooni "kõikide probleemide emaks" ning nentinud, et oleks tavakodanikuna pärast Chemnitzi sündmusi samuti tänavale läinud, vahendab Voice of Europe.

Kõneledes Saksa kodaniku tapmisest immigrantide poolt Chemnitziz ütles Seehofer, et "esiteks pannakse toime jõhker kuritegu, [ning] siis oleme me tunnistajateks debattidele, kus esialgne kuritegu ei mängi isegi rolli."

Seehofer näitas üles mõistvat suhtumist meeleavaldajate suhtes ning mainis, et kui inimesed on vihased, ei tee see neist veel natse.

Kommenteerides meediale erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) dramaatilist tõusu, ütles Seehofer, et AfD edu taga "pole ainult" mure massimigratsiooni pärast, kuid "migratsiooniküsimus on kõikide poliitiliste probleemide ema siin riigis.

Ma olen seda öelnud juba aastaid. Ja seda kinnitavad paljud uuringud," vahendab Breitbart.

Chemnitzi sündmuste osas lisas ta, et "kui ma poleks minister, oleksin ka mina kodanikuna tänavale läinud – loomulikult mitte koos kellegagi radikaalide seast."

Seejuures rõhutas ta, et võimud peaksid näitama "nulltolerantsi" isikute suhtes, kes "õhutavad vägivalda" või teevad "Hitleri tervitusi".

Küsimuse peale, kas valitsus oleks saanud midagi teha, et sakslase surma välistada, märkis Seehofer, et üks kahtlustatavatest oli eelnevalt kahel korral kriminaalkorras süüdi mõistetud.

Samuti selgitas Seehofer, et teda poleks iial tohtinud Saksamaale lubada, kuna ta oli varasemalt taotlenud varjupaika Bulgaarias.

Saksamaa liidukantsler: Chemnitzi protestijad "pole rahvas"