Texase osariigi piirikindlustused ebaseadusliku massisisserände tõrjumiseks, mille föderaalvalitsus käskis eemaldada. Eagle Pass, Texas. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikides areneb tõsine vastuolu Texase osariigi ja föderaalvalitsuse vahel. Texas tahab oma piire kaitsta ebaseadusliku sisserände eest, demokraatide föderaalvalitsus ei luba seda teha.

Päris palju räägitakse võimalikust kodusõjast, sest vastakuti on aetud föderaalvalitsusele alluv piirivalve ja Texase osariigi kuberneri haldusalas olev rahvuskaart. Texase kuberner Gregg Abbott, keda toetavad 25 osariigi kubernerid, teatas, et tema föderaalvalitsuse massisisserände lubamise käsku kuulda ei võta ja tal on õigus oma piire sissetungi eest kaitsta

Ühendriikide tuntud ühiskonnakriitik Scott Adams, kes muude asjade seas joonistab Dilberti koomiksit, selgitab sotsiaalmeedias olukorda ja võimalikke arenguid pisut laiemas kontekstis:

"Naised ei saa aru, et kodusõda juba käib.

Mehed elavad pidevas vägivalla seisundis.

Mehed hindavad igat ohtu ja neil on ennetav kava, kuidas sellele ohule ots esimesena peale teha. Me [mehed] elame sellises sõjas ja see ei lõpe kunagi.

Texase ja kodumaa kaitselahingud on täies hoos.

Otsused on langetatud. Mehed mõlemalt (võimalikult) vastaspoolelt on oma mõtetes ohud ära hinnanud ja mänginud läbi võimalikud tulemused.

Ma arvan, et vormis Ameerika mehed hakkavad üksteise pihta tulistama. Me oleme selle läbi mänginud. Keegi ei võida midagi.

Minu arvates tõmbab Joe Biden tagasi. Tema käitlejad (handlers) on olukorda läbi mängides jõudnud samadele tulemustele."

https://twitter.com/CollinRugg/status/1750280506418384946

Adamsi postituse esimest lauset aitab paremini mõista 26. jaanuaril Financial Timesis ilmunud statistikauudis, mis näitab, et lääneriikide noortest naistest on viimase kuue aastaga saanud vasakäärmuslased.

Toimetas Karol Kallas