Foto: Scanpix

Siiri Sisask loobub EKRE valimisnimekirjas riigikokku kandideerimast, sest tema väljaütlemised seonduvalt homoliikumise nõudmistega on tekitanud paljudes EKRE liikmetes pahameelt.

„Kahjuks jään ma selles küsimuses endale kindlaks ja sellega seoses võtan tagasi oma kandidatuuri EKRE valimisnimekirjades osalemiseks 2019. aasta riigikogu valimistel," ütles Sisask.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme sõnul oli Sisaskiga eelnevalt juttu, et ta toetab EKRE poliitikat ja nõustub programmiga.

„Oleme rahvuskonservatiivid, meie eesmärk on ühendada kõik rahvuslikult mõtlevad inimesed ja seetõttu olime rõõmsad ka tema liitumise üle," ütles Helme.

„Samas on kooseluseaduse tühistamine meie jaoks üks kõige olulisemaid väärtusküsimusi. Ei ole mõeldav, et järgmises fraktsioonis on liikmeid, kelle puhul me ei saa olla kindlad, et ta seda poliitikat oma häälega ei toeta. Erakond väärtusküsimustes kompromissile ei lähe ja soinistumine on välistatud. Me ei ole konjunktuurierakond, vaid missioonierakond."

Sisask on Jaan Männiku kõrval lühikese aja jooksul juba teine inimene, kes esmalt teatab kavatsusest kandideerida EKRE ridades riigikogusse, ent seejärel taganeb sellest plaanist tulenevalt erimeelsustest kooseluseadusega seonduvates küsimustes.

Laupäeval toimunud erakonna volikogu järgselt kordas Helme varemgi mitmel puhul toonitatud seisukohta, et pärast valimisi on EKRE jaoks valitsuskoalitsiooni astumise eelduseks kokkulepe kooseluseaduse tühistamise osas.

EKRE-ga liituva Siiri Sisaski sõnul on aeg võtta omaks laiem arusaam perekonnast