Avatud Üshiskonna Sihtasutuse uus president Binaifer Nowrojee Foto: OSF

George Sorose Avatud Ühiskonna Sihtasutus teatas 11. märtsil, et senine president Mark Malloch-Brown lahkub ametist ja tema koha võtab üle Binaifer Nowrojee. 

Vanem Soros kirjutas kaadrimuudatusi saatvas pöördumises, et kui ta aastakümneid tagasi asutas Avatud Ühiskonna Sihtasutuse (Open Society Foundation; OSF), siis ta lootis, et sellest saab üle maailma tegutsev organisatsioon, vahendab NewsMax

Mark Malloch-Brown Foto: OSF

"Alguses oli see vaid pürgimus. Nüüd ma tunnen, et minu auahne soov on täitunud."

Nowrojee oli seni OSF-i programmide valdkonna asepresident ja kuulus organisatsiooni tippjuhtide väikesesse rühma, kes aitasid kaasa George Sorose poja Alexander Sorose asumisele sihtasutuse nõukogu juhiks.

Alexander Soros Foto: OSF

Koos Alexander Sorose OSF-i ülevõtmisega teatati, et vallandatakse 40 protsenti töötajatest ja minnakse üle uuele juhtimismudelile.

Alex Soros lubas ametisse asudes, et ta on oma isaga võrreldes hulga "poliitilisem" ja sekkub rohkem Ameerika Ühendriikide sisepoliitikasse.

Nowrojee on muuhulgas juhtinud OSF-i Ida-Aafrika, Aasia ja Vaikse Ookeani piirkondade tegevust. Hariduselt on ta jurist ja tema pädevusvaldkond on seksuaalne vägivald.

Toimetas Karol Kallas