Varro Vooglaid mullu talvel Kõrvemaa suusakeskuses. Erakogu

Sotsiaaldemokraatlik erakond avaldas sotsiaalmeedias reklaami, mille sisuks on hirm sündimata laste mõrvamise keelu ees, kuna Martin Helme toel võib Varro Vooglaiust saada tervise- ja tööminister.

Sotsiaaldemokaatides õudu tekitava valitsusnägemuse valab 10. detsembril avaldatud propagandasõnumis sõnadesse erakonna esimees Lauri Läänemets. Sotside juhi sõnul on Vooglaid "ideoloogiliselt laetud" ja eraldi mainimise väärset jubedusevärinat tekitab juhtsotsis ees ootav sündimata laste mõrvamise keeld. 

Sotside reklaam kõlab:

Läänemets ütles, et ta on mures, et EKREga on liitunud isikud, kes on ideoloogiliselt laetud. „Ma ei kahtle ka, et kui Martin Helmel on see võimalus, siis ta teeb ühest neist isikutest näiteks töö- ja terviseministri ning kui aborti ära keelata ei saa, siis selle tegemise riiklik toetus võetakse ära." Ta lisas, et see teeb sotsiaaldemokraate väga murelikuks.

Läänemets lisas, et tänases "parempoolses" valitsuses on sotsiaaldemokraatide ülesanne olla "tasakaalustav jõud":

Meie roll ongi valitsuses olla tasakaal, sellisele parempoolsele „igaüks on oma õnne sepp ja vaadake ise, kuidas hakkama saate" – seda poolt me tasakaalustame.

Varro Vooglaid on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna üleriigilises nimekirjas 18. kohal ja Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa valimisringkonnas Urmas Reitelmani järel teisel kohal. 

Samas ringkonnas on sotsiaaldemokaatide esinumbriks Raimond Kaljulaid ja Keskerakonna nimekirja juhib endine töö- ja terviseminister Tanel Kiik

Objektiivi toimetuse sõbralik töökollektiiv paneb sotsialistidele ette esitada sise- või vähemalt kaitseministri kandidaadiks Markus Järvi, kes Läänemetsa praeguse eksperthinnangu kohaselt portfelli ei pälvinud. Järvi kandideerib eelolevatel valimistel Martin Helme järel nimekirja teisel kohal Tallinna Mustamäe ja Nõmme linnaosas. Samas ringkonnas pistab Helme ja Järviga rinda sotsiaaldemokaat Riina Sikkut. Üleriigilises EKRE nimekirjas on Järvi 20. kohal.

Toimetas Karol Kallas