Helsingis käib EPP üritus ja rahvale esineb kohalik poliitik Alexander Stubb. Foto: Scanpix

Soome ekspeaminister Alexander Stubb ütles kolmapäeval sakslase Manfred Weberiga debatti pidades, et “Brexit on suurim farss ajaloos.”

Stubb konkureeris Weberiga Euroopa Rahvapartei (EPP) kandidaadiks Euroopa Parlamendi presidendi kohale pärast Jean-Claude Junckerit, kirjutab Daily Express.

“Brexit on suurim farss ajaloos,” sõnas Stubb. “Euroopa Liidust lahkumine on sama mis internetist lahkumine.”

Konkurendid hoidusid debatti pidades teineteist kritiseerimast ning kiitsid pigem Michael Barnier’d, kes Euroopa Liidu poolt Brexiti tingimuste üle brittide jaoks pikki ja piinavaid läbirääkimisi on pidanud.

Mõlemad olid ühel meelel, et “populism” on Euroopa Liidule ohuks nii seest- kui väljastpoolt, ning nad nõustusid vajaduse suhtes tõsta üleliidulist julgeoleku- ja kaitsevõimekust.

Weber alistas Stubbi veenvalt ning osutus valituks häältega 492 : 127.

Pärast tulemuse väljakuulutamist hakkas mängima Queeni laul “One Vision” ja kulus jupp aega, kuni Weber toetajaid embas, kirjutas otse Helsingist Postimehe välistoimetuse juhataja Evelyn Kaldoja.

Kui “jupp aega” mööda sai, tänasid kandidaadid teineteist meeldiva konkurentsi eest. Weber ütles Euroopa Parlamendi valimiste edasist kulgu ja kampaania pidamise vajadust silmas pidades, et “Alex, ma loodan sinule!”

Seepeale ütles Stubb: “Ma arvan, et ta [Manfred] on täiesti fantastiline tüüp ja me peaksime teda sajaprotsendiliselt toetama!”

Algas eksponaatide kogumine Brexiti muuseumi tarvis